%94 raporla başvurup ötv den indirimli araç alabilirmiyiz

Onur17

Üye
Üye
IMG_2494.jpg
Merhaba arkadaslar elimizde böyle bir rapor var.
Bu raporda %94 agır özürlü olarak geçmektedir.
1-Araç ötv indiriminden yararlanmak için bayiye bu bu raporla gitsek yeterlimidir yoksa tekrar hastaneye gidip rapor çıkartmamız gerekiyor mu?
2-hastanın sürücü belgesi olması gerekiyorm mu?
Hasta aracı kullanmayacak.kızı ve damadı kullanacak.bunun için herhangi bir engel var mı?
3-Alacağımız arabanın ötv li piyasa değeri 160-170.000 arası hastanın eşi(kayınvalide)nin aldığı evde bakım ücretini etkilermi (ücrette düşme veya tamamen kesme vs.)
4-hasta üzerine alınmış araçta hasta olmadan şehirler arası yolculuk yapılabilir mi?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
%94 raporla engellinin yakını bayiden bi araç alaiblir bunun için engelli olan kişinin sürücü belgesi filan gerekmez zaten aracı bi yakını alacagından o kişi sürecektir, aracı sürerken hastanın araç içinde olması gerekmiyor, ayrıca 170 bin liralık araç bana biraz fahiş miktar geldi, yani evde bakım maaşında araç sorun yaratmıyor ama böylesi yüksek miktarda bi araç alınırsa kurum ister istemez gelir gider kriterini tekrar göz önüne almak isteyebilir, belirtilmemiş yada gösterilmemiş başka gelir varmı diye bi inceleme yapabilir, araç alınmasının her ne kadar maaşa etkisi yoksa da bana o miktar biraz riskli geldi.

Onur17

Üye
Üye
Eşimin ailesinin herhangi bi geliri yok malulen emekli ve bakım parası dışında araç parasını ben karsılayacagım bir sorun cıktıgında bu durumu soylerse yinede bi sıkıntı cıkar mı? Aracı aldığında bildirmesi gerekiyormu? Yada ötv dahil sorun cıkarmıcak bi fiyat hangi aralıkta olmalıdır?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani ben bnun fiyat aralıgını söylersem sizi yanıltmış olurum her ne kadar aracı siz almış olsanızda araç babanın adına kayıtlı olacak bence bu konuda size önerim aracı almadan önce aile ve sosyal politikalar müdürlügüne gidip sözlü veya yazılı olarak danışın ne kadarlık bi araç alsam sorun yaşamam diye sorun ordan alacağınız bilgiler doğrultusunda ona göre hareket edin benim önerim bu yönde olur size keskin bilgiler verip sizi zor durumda bırakmam istemem

Onur17

Üye
Üye
Anladım teşekkürler peki bu fotoğrafını attığım belge yeterli olurmu araç alımı için?

Onur17

Üye
Üye
Teşekkürler iyi geceler

Tekerlekli Sandalye