%99 engelliyim ÖTV araç almam bakım parasını etkilermi

aslankıral34

Üye
Üye
Evde üç kişi yaşıyoruz babam annem ben %99 engellim var bir tek oturduğumuz ev kendimizin onun dışında hiçbir şeyimiz yok babam emekli bende onun üzerinden sigortasından faydalanıyorum abim benim üzerime araba almak istiyor ama babam maaş kesilir diye korkuyor annem bakıcı maaşı alıyor bi sıkıntı olur mu bu işler nasıl oluyor bilen yardımcı olabilir mi şimdiden çok teşekkür ederim.

Elif altin

Üye
Üye
Evde üç kişi yaşıyoruz babam annem ben %99 engellim var bir tek oturduğumuz ev kendimizin onun dışında hiçbir şeyimiz yok babam emekli bende onun üzerinden sigortasından faydalanıyorum abim benim üzerime araba almak istiyor ama babam maaş kesilir diye korkuyor annem bakıcı maaşı alıyor bi sıkıntı olur mu bu işler nasıl oluyor bilen yardımcı olabilir mi şimdiden çok teşekkür ederim.
Benim.bildigim sosyal hizmetler nasıl aldığımızı sorar gelirinize göre mantıklı açıklama bekler ama araba sizin hane de görünür ben de sorduğum da bana demişlerdi gider 200 binlik araba alırsanız aldığınız asgari ücretle nasıl ödersiniz diye sorarım demişti. Bence gidin direk sosyal hizmetlere sorun. Yada bir uzman cevaplar belki

İsen Buga

Üye
Üye
Özür dilerim konu ile alakalı ama yine de konu dışına çıkıyorum:
herşeye rağmen araba alırsanız abiniz süremez. Yönetmelik değişti o yüzden bir nebze olsun sizi bilgilendireyim dedim.

İsen Buga

Üye
Üye
Vergi dairesinden teyit aldım. Kardeş bu kapsama girmiyor demişti. Sizde bir teyit alın derim.
illa 1 derece akraba olacak diyor..

Tekerlekli Sandalye