Ablam ev alsa benim evde bakım maaşım zarar görür mü?

sekobaba

Üye
Üye
Evde bakım maaşı alıyoruz evimiz uymadığı için evi satıp ev almak istiyoruz. Annem babamla yaşıyoruz. Yeni alacağımız ev ablamın üstüne olsa sıkıntı çıkar mi ? Ablam bizimle yaşamıyor sadece tapu onun üstüne olacak kredi çekeceği için

septik

Editör
Editör
[MENTION=3139]sekobaba[/MENTION]

Farklı adresteki gelirler sizi bağlamaz, shçk engelli bireyin şartalarındaki değişikliğe bakar, zaren bilrdirme yükümlülüğünüz var. Kısacası ablanız ev almış olur ve siz orada rahatça yaşabilirsiniz .

tokgönül

Üye
Üye
[MENTION=3139]sekobaba[/MENTION]

Farklı adresteki gelirler sizi bağlamaz, shçk engelli bireyin şartalarındaki değişikliğe bakar, zaren bilrdirme yükümlülüğünüz var. Kısacası ablanız ev almış olur ve siz orada rahatça yaşabilirsiniz .

Peki benim durumda nasıl olur? Ben engelliyim. Eşim maaş alıyor.2 çocuğumuz var. 2 ve 5 yaşında.Evimiz 70 metre kare .çocuklar büyüdükçe küçük geliyor. seneye ilkokula başlayacak.Defter kitap koyacak yer yok.ev benim adıma. Bu yaz kredi çekip burayı da satıp 3 oda bi ev almak istiyorum. Maaşı etkilermi?

septik

Editör
Editör
[MENTION=10452]tokgönül[/MENTION]

Ev sahibi olmak bakım maaşına engel değildir. Yeni bir ev alınması halinde ev aldığınızı ve yeni adresinizi kuruma bildirmeniz gerekir. Mevcut evinizin dışında başka bir ev alırsanız kira geliri hane gelirine dâhil edilir. Şuan eviniz var ve bir sıkıntı çıkmadığına göre değişen birşey olmaz. 4 Kişilik bir ailesiniz x 1219 tl = 4876 tl yi aşmayan bir geliriniz olduğu sürece sorun çıkmaz

Tekerlekli Sandalye