açık ögretim liselerinde engellilere ayrıcalık var mı ?

eser37

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar ben yarın acık ögretim lisesine yazılıcam sizden öğrenmek istediğim yazılırken olsun veya sınavlarda olsun biz engellilere bir ayrıcalık bir kolaylık sağlıyorlar mı?..örneğin sınava gireceğim sınıf 3.kat tekerlekli sandalyeli bir kardeşim oraya nasıl cıkar(bende tekerlekli sandalyeliyim)

ibrahim yılmaz

Üye
Üye
Merhaba sınavlardaki puan sisteminde engellilere özel bir uygulama yok.Zaten böyle bir uygulama egitimin eşitlik ilkesine uymaz.Fakat engelli oldugunuz ve tekerlekli sandalye kullandıgınız için açıkögretim lisesine kayıt olurken halk egitim merkezinde engelli oldugunuzu belirterek sınavın giriş katına verilmesini isteyebilirsiniz.

eser37

Üye
Üye
cevabın için teşekkürler kardeşim.. ben ayrıldığım okuldan tastiknamemi almıştım fakat evde aramadık yer koymamıza ragmen tastiknamemi bulamadım acaba ayrıldığım okula gitsek yenisini cıkarırlarmı? ne yapmam lazım tekrar tşk..

ibrahim yılmaz

Üye
Üye
Merhaba eger diplomanızı kaybettiyseniz ve bulamıyorsanız şu yolu izleyebilirsiniz:Tasdiknamenizi kaybettiğinize dair herhangi bir gazeteye ilan vermeli, ilan gazetede yayınlandıktan sonra, gazeteyle beraber okulumuz öğrenci işlerine bizzat başvurarak belgenizi alabilirsiniz.

Not:Bu belge 2 defadan fazla düzenlenemez.

ezbek

Üye
Üye
ben açıköğretim lisesini bitirdim.bazen problemler çıktı.3. kata verildi 1 kez.şansına artık. ama yine de liseyi bitirmeye değer şimdi ben üniversitede okuyorum

MELEKDERYA

Üye
Üye
Engel durumunuzu belirten bir raporu büronuza verirseniz sınavlara giriş katta alınırsınız,sorun olmaz. Tasdiknamenizi kaybettiyseniz okulunuzdan tasdiknamesini kaybedenlere mahsus belge çıkarttırabilirsiniz.Kayıtlar haftaya Salı bitiyor,acele etmelisiniz. Başarılar diliyorum...

eser37

Üye
Üye
MELEKDERYA hocam acıkögretim lisesine kaydımı yaptırdım kişisel bilgi bölümüne özür durumu yazan bölüme alt bedeni kullanamıyor yazdırmış kardeşim bunun bi faydası olur mu yoksa izlemem gereken bır yol var mı?

Tekerlekli Sandalye