Acil // Evde bakım maaşı geri ödemesi hk.

Lavanta

Üye
Üye
Merhaba dün evinize sgk dan geldiler güncelleme için gelir ve mal varlığı bilgilerimizi istediker , şuanda gelirimiz sınırı geçiyor maaş büyük ihtimalle kesilecek , geriye dönükte büyük borç çıkmasından korkuyoruz ,
eğer borç çıkarsa bu borçtan tüm aile mi sorumlu yoksa maaşı alan kişi mi ? Maaşı alan kişi annem ve üzerine mal varlığı ve maaş yok borç çıkarsa taksitlrndirp biz öderiz ancak ödeyemeyeceğimiz bir borç çıkarsa babamın veya evdeki diğer bireylerin mal varlıklarına el koyma durumu varmıdır bunu merak ediyorum ? Borcu ödeyememe durumunda ne oluyor bunuda merak ediyorum ?

Birde maaşı alan kişi ödeyemezse borcun vasiye geçmesi gibi bir durum varmıdır

Teşekkürler

R

rahim

Guest
giderken demişlerdir şu tarihe kadar bunları getirin getirmezseniz paranız kesilir diye. paranın kesileceğinden ve geriye dönük borç çıkacağından eminseniz belgeleri götürmeyin.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Kişi başına düşen miktar aşılıyorsa bu mutlaka fark edilir. Siz bugün bunu saklasanızda yinede bu ortaya çıkar ve dahada sıkıntılı bir hal alır. Kişi başına düşen miktar aşıldığı halde bunu bildirmeyip maaşı almaya devam ettiğiniz için hatalı durumdasınız. Kurum almış olduğunuz diğer ay maaşlarınıda cezalı şekilde geri talep edebilir. Buna hakları vardır ve ödemek zorunda kalırsınız. Talep edilecek miktar ne olur ayrıca bunu taksitle ödeyebilirmisiniz bilemiyorum. En sağlıklı bilgiyi kurumdan vakit kaybetmeden almaya çalışmanızı öneririm.

okatur

Üye
Üye
İşte benim başıma gelmişti 2010 da ve çıkan borcu yeniden bakım parasına bağlanarak taksitle ödemiştik 24 ay taksit yapmıştık yeniden bakım parasına bağlamasaydılar beni ödeyemeyecektik

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tekerlekli Sandalye