Açlik oyunlari seti

• Konuyu başlatan mavibalina2012
  • Başlangıç tarihi
M

mavibalina2012

Guest

Yazar: Suzanne Collins
Konusu:Yakın bir gelecekte Kuzey Amerika kuraklık ve arkasından gelen yangın ve kıtlıklarla zayıflayarak çökmüş; yerini bir başkent ve 12 eyaletten oluşan Panem adında bir ülkeye bırakmıştır. Bu yeni ülkede her sene eyaletlerden kura ile seçilen ikişer gencin katıldığı "Açlık Oyunları" düzenlenmektedir. Kısmen eğlence amaçlı, kısmen de halka göz dağı vermeyi hedefleyen bu oyunlar, ayrıca tüm Panem ülkesinde televizyonlardan da izlenmektedir. 24 farklı 'yarışmacı' bütün televizyon seyircilerinin gözleri üzerindeyken, rakiplerini eleme ve hayatta kalma mücadelesi vermektedirler.
Katniss'in 16 yaşımdaki kız kardeşi Primrose, maden yataklarıyla ünlü eyaletin 'kadın yarışmacısı' olarak seçildiğinde Katniss onun yerini almak için gönüllü olur. Erkek katılımcı Peeta ile Katniss, kendilerinden yaş ve kuvvet açısından daha büyük, güçlü ve ömürleri boyunca bu an için eğitilmiş olan rakiplerine karşı ayakta durmaya çalışırlar...

Kitap okumayı seven ve fantastik macera kitapları ile arası iyi olan için, Açlık Oyunları Serisi Seti.
Etkileyici bir fantastik dünya, bitmek bilmeyen bir macera ve aşkın müthiş masalı
Açlık Oyunları'nda bir sonraki sayfaya geçmek için sabırsızlanacaksınız.
"Elimden bir türlü bırakamadım... Bağımlısı oldum."
-Stephen King
"Bu seriyi okurken uykunuzu erteleyeceksiniz. Açlık Oyunları kesinlikle büyüleyici. "
-Stephenie Meyer

Aldığı Ödüller
1 New York Times Bestseller
A USA Today Bestseller
Publishers Weekly Yılın En İyi Kitabı
School Library Journal Yılın En İyi Kitabı
Booklist Editörlerin Seçimi
New York Times Book Review Editörlerin Seçimi
New York Times Yılın Unutulmaz Kitabı
Kirkus Yılın En İyi Kitabı
#1 Wall Street Journal Bestseller
Time Dergisi Kurgu En İyi Kurgu
Set İçerisindeki Kitaplar;
Açlık Oyunları
Ateşi Yakalamak
Alaycı Kuş
Çevirmen: Sevinç Tezcan Yanar
Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

Kitap son derece akıcı ve sürükleyici ancak üç kitabın özetini çıkar deseniz sanırım bir sayfaya sığdırabilirim konu açısından biraz yavan...Anlatım yönünden ise oldukça sürükleyici maceraseverler kitabı okuyun derim...

bookworm

Üye
Üye
severek okuyurum. cok guzel kitaplar

Tekerlekli Sandalye