Adım Adım Evde Fön Çekmek

gülümse_hayata

Üye
Üye
Kuaförde fön çektirğimiz zaman ipek gibi olan saçlarımız, aynı şeyi evde denemeye kalktığımızda bir türlü aynı etkiyi yaratamıyor. Bu gayet normal. İşte adım adım evde fön çekmek.

1.Adım: Saçı 3-4 bölüme ayırın. Her bölümü, kendi etrafında burun, klipslerle başınızı sabitleyin. Bu tutamlar fön çekerken diğer tellere karışmaz, böylece saçınızı parti parti şekle sokabilirsiniz.

2.Adım: Bölümleri öyle bir sabitleyin ki saçı açtığınızda tam dibinden fön çekebilirsiniz.

3.Adım: Parlak olması için her bukleye tek tek fön çekim. Fönü , her zaman yukarıdan aşağıya doğru ve dipten uçlara doğru tutun. Fönünüz 45 derecelik bir açıda olsun ki teller dağılmadan dış yüzey yatışsın ve parlasın.

4.Adım: Uçların güzel görünmesi için tutamları fırçaya sarın, iç ve dış taraftan fön çekin, boşaltın. Her tutamda bu işlemi tekrarlayın.

5.Adım: Fön sırasında, her bukleyi dipten başlayarak aşağıya doğru çekiştirin. Böylece düz ve ipeksi bir görünüm elde edersiniz.

6.Adım: Şeklini koruması için saçınız tam olarak kuruyana kadar tarayarak fön çekin.

tumblr_m6onsgAvg01rxgreio1_500.jpg

Tekerlekli Sandalye