Adım adım koşarak 339 akülü sandalye

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
Farklı meslek gruplarından amatör sporcuları bir araya getiren “Adım Adım Oluşumu”nun koşucuları, üç yılda binlerce kilometre koşarak, 339 omurilik felçlisini akülü tekerlekli sandalye sahibi yaptı.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinin (TOFD) “Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası’na destek veren “Adım Adım Oluşumu” isimli sivil topluluk üyeleri, İstanbul Avrasya ve Öger Antalya maratonlarına katılarak topladıkları 700 bin TL’nin üzerinde bağışla 339 akülü tekerlekli sandalyenin ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağladı.

TOFD Başkanı Ramazan Baş, Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası çerçevesinde 2005 yılından bu yana ihtiyaç sahipleri tarafından 5 bin 500 civarında başvuru yapıldığını belirterek, “Başvuruların henüz 2 bin 650 tanesine sandalye verilebildi. Bu sandalyelerin yüzde 13’ü yani 339 tanesi Adım Adım koşucuları tarafından sağlandı. Amaçları hiçbir karşılık beklemeden sadece vermek olan bu gönüllü koşucuların böylesi bir hedef için attıkları her adım bizler için çok değerli” açıklamasında bulundu.

hürriyet

Tekerlekli Sandalye