Adıma ev alırsam 2022 maaşım kesilir mi?

imq

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar yeni 2022 reziliğini hepimiz biliyoruz..tam biraz rıhatlicam derken farklı engeller çıktı..ben aylemden ayrı abimle yaşıyorum abim evili abim adına 15 bin tl değerinde araba var benim adıma evde bakım maaşı alıyor arabanın olduğunu sosyal hizmetlere bildirdik bişey olmaz dediler.benim üzerimde hiç bir şey yok.banka kıredisiyle 50,bin tl değerinde ev adıma alsam ne gibi sorunla karşılaşırım maaşa bişey olurmu kiradayım 400 tl kira veriyorum ordan burdan biiriktirip birazda banka kıredisiyle ev alamak istiyorum inşallah maaşları kesmezler..cevap verirseniz çok sevinirim evde kendim oturucam evin bir geliri olmicak...

beyazkelebek

Üye
Üye
kardeş bu işler şakaya gelmez en yetkili ağızdan öğren sen bunları. zannımızca ilk evin olacağı için bişi demememeleri gerekir. alırsan hayırlı uğurlu olsun.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Gelir getirmeyecek evet ama şu yönetmelikte net birşey söylemek mümkün degil vakıfla bi görüşün bakalım ne diyecekler.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam imq,

Kendi adına ev sahibi olmanız ne kadar güzel bir gelişme :) hayırlı ve uğurlu olsun arkadaşım.2022 maaşı ve diğer maaşlar hakkında Mehmet Yalçın ve diğer yöneticiler çok bilgililer ama ben en çok bu konuda düşüncelerimi paylaşmak istedim. Yani , alınacak ev sonuçta sizin yaşama ikametgahınız ve nasıl alındığı hakkında ne devletin ne de kurumların size herhangi bir sorgulama, yargılama hakkı olmaması tam aksine sizi bir şekilde desteklemeleri gerekiyor. Yani değil ki 2022 maaşınızın kesilmesini düşünmek ve bu konudan dolayı sıkıntıya düşmemeniz gerektiği gibi devlet engelli vatandaşlarının ev sahibi olmasına destek olmalı, yardımcı olmalı çünkü sonuçta mesken sahibi olmak bir insanın en doğal hakkıdır ve yaşamının olmazsa olmazı barınma ihtiyacı değil midir?

Sizin her ay ödemek zorunda kaldığınız o malum ev kirasını nasıl denkleştirdiğinizi düşünmeyen devlet, sizin barınma ihtiyacınızı bir şekilde karşılarken, yani kiracılıktan kurtulup ev sahibi olmaya çalışırken de yanınızda destek olmaması çok insafsızca ve üstelik evi oturup yiyemezsiniz ki :) yani ev sahibi olmak aslında gelirinizin artmasına yardımcı olmayacaktır ki çünkü sadece kiradan kurtulmuş olacaksınız o kadar. Diğer masraflarınız devam edecek sonuçta sizin adınıza 2022 maaşınızın kesinlikle kesilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bu tür bir uygulama ceza gibi , infaz gibi, ya da kabus gibi bir şey olur...

Sağlıcakla kalın,

imq

Üye
Üye
çok sağlun verdiğiniz bilgiler için,inşallah bir sorun olmaz çünkü ben o maaşa güvenip ev almayı düşünüyorum,e mail değilde telefonla hemen bilgi alabileceğim bi kurum numarası verirseniz sevinirim tşk...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
İlgili yönetmelik maddesi aşağıda ancak oturulan ev için sorun yok.

4) İkamet edilen konut haricindeki konut için kira geliri elde edilmiyorsa veya kira geliri beyan edilmiyorsa konutun rayiç bedelinin 120’de biri,

Tekerlekli Sandalye