Adres değişikliği nedeniyle bakım ücretimiz kesildi?

esinti

Üye
Üye
Merhabalar

adres değişikliği yapmiştik o yüzden maaşimiz dondurulmuştu.
Yeni adresde ki aile ve sosyal danişma merkezine başvurduk bir takim evraklar istediler
ve raporumuzun çok eski olduğunu yenilememizi istemişlerdi bizde eski adreste bulunduğumuz zamanda bir rapor almiştik vergi indiriminden faydalanmak için o raporun fotokopisini verdik yeni taşinmiş olduğumuz yerde baktilar o raporda ağir özürlü işaretli değilmiş bu yüzden işlemlerinizi başlatamayiz dediler bizde ne yapmamiz lazim dedik tekrar buran başvurun rapor alin eğer ağir özürlü olmaz ise red edilir maaşiniz demişlerdi
biz yeni rapor aldik yeni adresimizin bulunduğu yerden raporda ağir özürlü işaretli hemde daha yüksek derecede rapordu.

Bunu verdik işlemleri başlattilar. Eve gelinip gidildi sonra bize yaziyla bildireceklerini söylediler ama 1 ay geçti yazi falan gelmedi bende telefonla arayip sordum. Bana red edilmiş komisyonca maaşiniz dediler.

Ben şimdi yazinin gelmesini bekliorum

bur da sormak istediğim şuan ne yapmaliyim çok zor durumdayim bana akil verirseniz sevinirim. Yapilan bu haksizlik
burda şunuda söylemem gerekirse eve gelen arkadaşlar çocuğa bilene doğru dürüst bakmadan eviniz güzelmiş kaça aldiniz gibi sorular sormuşlar.

Yardimci olursaniz çok sevinirim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tam olarak hangi gerekce ile maaşınızın kesildiğini bilmeden "şunu yapın" demek çok zor. Bir şekilde maaşın kesilme nedenini öğrenin önce...

sinandeniz

Üye
Üye
allah yardımcınız olsun her memur kafasına göre hareket ediyor olanda biz engellilere oluyor bu durumda yapmanız gereken kurumdan neden red edildiğini yazılı beyan alarak öğrenmek yazılı olarak öğrenin hakkınızı aramak için dava falan açmak gerekirse elinizde belge olur ve ödenmeyen aylarki aylıklarınızıda talep etme hakkınız doğar eğer bi usulsüzlük var ise hanede kişi başı düşmesi gereken para miktarı 486 TL da geçmiyor ise evinizde

esinti

Üye
Üye
Halil Bey Red olma nedenini öğrendim.

Eve Gelen heyetin raporuna göre Yönetmenliğin 7.maddesi diyordu galiba çocuğun bakıma ihtiyacının olmadığı uygun görülmüştür gibi bir yazıymış

Sağlık raporumuz %86 ve ağır özürlü ve sürekli bir rapor adres değişikliği yapmadan önceki yerden bakım maaşı alıyorduk ama şimdi alamıyoruz.

şuan ne yapmamız gerekir

gülümse_hayata

Üye
Üye
Sağlık raporunuzda ağır özürlü ibaresi olupta kişi başı gelir miktarıda 487 tl geçmemesi halinde maaşınızı kesmeye hakları yok. Kurumun işgüzarlığından kaynaklı sorun yaşamışsınız. Bana kalırsa itiraz edin ve durdurulan maaşınızın tekrar bağlanmasını talep edin.

esinti

Üye
Üye
dilekçeyle itiraz ettik tekrar incelenmesini talep ettim ordan dediler ki biz tekrar başka heyet gönderriz önceki gelen heyetten farlı heyet olur dediler şimdi onların tekrar gelmesini bekliyoruz

gülümse_hayata

Üye
Üye
Şuan yapmanız gerekeni yapmışınız beklemekten başka yapılkacak birşey yok yeni gelen kurum görevlileri farklı karar verebilir. Anlattıklarınıza göre maaşı almanıza bir mani yok.

esinti

Üye
Üye
diyelim ki onlarda aynı kararı verirlerse galiba 2 kez heyet geldiği için 1 sene tekrar talep etme hakkımız yokmuş böyle bişey var mı bu durum karşısında ne yapabiliriz yani bu gelenlerde red verirlerse adres değiştirmeden önce ne güzel maaş alıyorduk ama bu ile geldik kesildi

Tekerlekli Sandalye