Adres Değişikliği Yaptık Bakım Ücretimiz Kesildi. Ne zaman bağlanır?

Hsnslmz

Üye
Üye
.
.
LÜTFEN OKUYUN

Cümleten iyi akşamlar. Bizde geçen ay ayın 4 ünden bayramdan önce maaşı aldık ve ayın 15 inde yeni taşındığımız adresin değişikliğini bildirdik.. Ve bu ay mersin yatmış denildiğinde ATM ye gittim ve hesapta sadece 11 günlük para yatırılmış yani maaşı aldığımız günden , adres değişikliğini bildirdiğimiz güne kadar olan kısmı yatırmışlar hesaba.. İlgili kuruma gitiiğimde Bana şunlar söylendi ;

'' EVET DOĞRUDUR , ADRES DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN SİZİN EVİNİZE TEKRAR GELİP KONTROL EDECEKLER VE SONRA MAAŞINIZA BAĞLANIP BAĞLANMAYACAĞINIZI SİZE BİLDİRECEKLER ''

Şunu merak ediyorum biz bu adres değişikliği ile ilgili evrağı 1 ay oldu vereli. Şimdi biz yine ilk başta olduğu gibi 3 ay bekleyecekmiyiz yine eve gelip kontrol edip bize mektup gelmesini bekleyin mi diyecekler..
Peki biz ev kontrolu için ne kadar beklicez ve kontrol den sonra sonucu bildiren mektubu ne kadar beklicez..

Şu an elimde 210 lira ile sap gibi kaldım ne bi kira ne elektrik ne su hepsi kaldı. Ben 3 ay ne yicem ne içecem hiç bilmiyorum. Yemin ederim bundan başka gelirim yok
Oğlum vardı yevmiye ile çalışıp eve yardım ederdi.. Şimdi o da hasta kasık fıtığı olmuş ameliyat oldu çocuk 1 haftadır yatıyo. Ben , eşim , 15 yaşındaki kızım ve 1 buçuk yaşındaki küçük kızımla elimizde 210 lira ile kaldık..

Rabbinizin merhameti üzerinize olsun. Allah rızası için yalvarıyorum ben ağır diyaliz hastasıyım çalışamıyorum. Eşim bel fıtığı yürümekte güçlük çekiyor kızım lise 1 öğrencisi.. Diğer kızım daha bebek.. Ben nasıl okula göndercem kızımı , ben 2-3 gün sonra nasıl süt ve bez alacam çocuğa yaa ne anlar el kadar çocuk yoktan yalvarıyorum bi akıl verin :(

4 gün sonra ;
-375 TL Kira
-85 TL Elektirik
-60 TL Su

Bunları nasıl vercem ben
Bu sitede en az 100 kişi var yalvarıyorum bi çıkar yol söyleyin.. Kimsem yokki ne bi eşimiz ne bi dostumuz.
Ben hastalanmadan önce hepsi vardı şimdi kimsem yok etrafımda. .Yatağa düştüm hasta oldum selam bile vermez oldular..
Kulunuz kurbanınız olayım yardımcı olun

Bu sitede vardı sosyal yardımlaşma mı öyle bir yerde çalışan biri vardı sitede. Dilerseniz TC kimlik no vereym kontrol etsin.
Adım :--------- --- MEHMET
Soyadım:----- --- SOLMAZ
Doğum Tarh: -- 08/04/1968
Memleket:----- - NEVŞEHİR
TC Kimlik NO:-- 21353017170
Yaşadığım İL:--- MERSİN / Akdeniz

Yemin ederim yalan söylemiyorum.. Allah muhammed aşkı için bende sizlerden biriyim lütfen bi akıl bi çıkar yol bi yardım lütfenn.... lütfenn :(

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba,
Çok çok geçmiş olsun. İçinde bulunduğunuz durumun zorluğunu anlıyorum. Malasef Türkiye'de bu işler böyle yürüyor. Adres değişikliğinde eve yeniden gelinip kontrol edilir ançak buna dair bir süre vermek çok zor. Bu tamamen o ildeki SHÇ in iş yoğunluğuna dahada doğrusu insafına kalmış bir durum. Ancak eve gelip kontrol etmeleri fazla sürmez. Siz ara ara telefon edip yoklama verin. Keşke elimden başka birşey gelebilse ama beklemekten başka çareniz yok. Dediğim gibi ara ara telefon edip ne zaman geleceklerini ve mağduriyetinizi anlatın.

Hsnslmz

Üye
Üye
Çook uzun anlattım bugün ben nevşehirliyim Orada bi niğdeli memur abimiz yardımcı oldu en az 45 gün sürer dedi... Halil bey hakkınızı helal edin sizi üzmek istemezdim :(

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Estefurullah. Sizi çok iyi anlıyorum. Elimden temenniden başka bir şey gelmiyor malasef. Dilerim kısa sürede maaşınız bağlanır. Süreç hakkında bizede bilgi vermeyi ihmal etmeyin.

Hsnslmz

Üye
Üye
İyi dilekleriniz için sonsuz teşekkür ederim. Peki HALİL bey biz kuruma yeni adresimizin yazdığı belgeyi verdik. Şimdi bize gelip kontrolde '' ALIN BURDA YAZAN EVRAKLARI TAMAMLAYIN VE KENDİNİZE , EĞER YOKSA BANKA HESABI AÇIN '' mı dicekler.. biz yeniden mi evrak hazırlicazzz.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Açıkcası genel bir kural yok. Sadece adres değişikliği onaylayıp başka bilgi belge istemeyebilirlerde işlemleri yeni baştan başlatabilirlerde.

Tekerlekli Sandalye