Adres değişikliği yüzünden kesilen evde bakım maaşı için ne yapabiliriz

kolera

Üye
Üye
ben bu yaz köye gittim ve oy vermek için ikametimi köye aldım bir ay sonra tekrar kendi evime geri aldım.fakat o arada engelli ile farklı adreslerde oldugunuz tespit edilmiştir ve iptal olmuştur diye bir yazı geldi.izmir e dönünce tekrar evrak hazırlayıp yeniden başvurdum.dönmeden önce telefonla arayıp durumu anlatım ve görevli birde ceza ödeyeceksiniz dedi bu doğru mudur çünkü yeniden başvuru yaparken bundan bahsetmediler.kısa zamanda tekrar bağlanır mı acaba:?

ecankaya

Üye
Üye
eğer doğruysa çok yazık çok :(:eek:

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Adres değişikliği durumunda 15 gün içerisinde kuruma bildirme zorunlulugunuz var ancak bildirmemişsiniz shçek bu durumdan maaşı kesme hakkına sahip, bu arada yeniden maaşınız bağlanır ancak siz durumu gidip sözlü olarak iza edin adres değişikliğinden bu yana aldığınız maaşların geri ödenmemesini sağlayın.

kolera

Üye
Üye
bir maaş almış oldum hemen kesildi.anlattım onlar da anladı durumu dosya bulamadık dendi falan ben tabii tekrar evrak hazırlayıp başvurdum.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Mehmet bey'inde söylediği gibi yersiz ödeme adı altında ödedikleri maaşı geri isteyebilirler. Siz yapmanız gerekeni yapıp geç kalmışta olsanız bildirmişsiniz. Şuandan itibaren beklemekten başka yapabileceğiniz birşey yok. Kurum bu durumda cezai yaptırımda uygulasa haklıdır. Adres değişiklikleri mutlak suretle kuruma bildirilmelidir.

kolera

Üye
Üye
evet bende bu tecrübeyle öğrenmiş oldum maksat oy kullanmaktı.hayırlısı artık.teşekkürler.

hekimoğlu

Üye
Üye
kurum sizden sadece bir aylık ödemesini geri alır o aylık ödemenin içinde yüzde 25 faizide vardır sizden alacağı ücret bin tl dir fazlasını isterlerse itiraz edin haklarıda yok bir ay oykullanmak için mecburi adres değiştirmişsin ama sonuçta bakmakta yükümlü olduğun kişiye bakmışsın sadece formaliteden adres değiştirmişsin sıkıntı yapacak birşey yok hiç birşeyde olmaz canını sıkma ...

murat tarsuslu

Üye
Üye
ben bu yaz köye gittim ve oy vermek için ikametimi köye aldım bir ay sonra tekrar kendi evime geri aldım.fakat o arada engelli ile farklı adreslerde oldugunuz tespit edilmiştir ve iptal olmuştur diye bir yazı geldi.izmir e dönünce tekrar evrak hazırlayıp yeniden başvurdum.dönmeden önce telefonla arayıp durumu anlatım ve görevli birde ceza ödeyeceksiniz dedi bu doğru mudur çünkü yeniden başvuru yaparken bundan bahsetmediler.kısa zamanda tekrar bağlanır mı acaba:?

muhtar emmiye bir oy fazla çıksın diye başınıza ne işler açmışsınız..

atmaca58

Üye
Üye
kardeşimin ikiz çocuğu oldu hem onlar için hemde annemin tedavisi için bildirmeden istanbula gittik, arkamızdan köye gelip bulamamıslardı ve sonuc olarak adres değişikliği nedeniyle bakım paramız kesilmişdi, biz shcek e giderek gerçekte böyle bir adres değişikliği olmadıgı ve bu bu sebepden diye bir dilekçe ve yeni bir sağlık raporuyla tekrardan basvurduk gelip kontrol edildikden sonra tekrar maasa baglandık

kolera

Üye
Üye
aslında komik yanı şu ben sadece kendi ikametimi aldım y çocuklar evde tek başına kalmış oldu onlarınkını almadım.

Tekerlekli Sandalye