Adres değişikliğinde yapılacak işlemler

hercaiyar_29

Üye
Üye
Arkadaşlar Ankara ya tayinim çıktı. açık adres bilgilerini bildirdim. Yenimahalle Demetevler olarak. haftaya dosya gidecekmiş. ben dosyayı nasıl takip edeceğim..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ne dosyası bu? soruyu sorarken detay veriniz lütfen. Burada kimse müneccim değil neyi kastettiğinizi bilemez.

zemferi

Üye
Üye
merhaba ...evde bakım parası alanlar başka şehire gideceklerinde maaşlarının kesileceğine dair yönetmelikte madde göremedim.bu sosyal hizmet memurunun bir uygulaması mıdır? kestirip gittikleri yerde tekrar sil baştan işlem yaptırmak zorundalar m?
saygılarımla teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yönetmeliklerde sık sık değişiklikler oluyor siz hangisine baktınız bilmiyorum ama adres değişikliğini mutlaka kuruma bildirmek gerekli.

zemferi

Üye
Üye
adres değişikliğini bildirmeliler bunu biliyorum. yalnız bakıcısı ile birlikte başka ile gitmek isteyen birine ''maaşınızı keseceğiz,sonra gittiğiniz yerde müracaat edeceksiniz'' demek usule uygun mudur..sabrınız için teşekkür ederim.

septik

Editör
Editör
Mevzuu sabır değil bunu biliniz :) yönetmelik yasanın uygulamasıdır ve diyorsaki bakım maaşı alanların gelir seyiyesi ve adres değişiklikleri bildirlmek zorundadır konu kapanmıştır.

Sizin bahsettiğiniz dururmda siz adres değiştirmeden shçk ye durumu bildirin zaten yönlendireceklerdir sizi.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
adres değişikliğini bildirmeliler bunu biliyorum. yalnız bakıcısı ile birlikte başka ile gitmek isteyen birine ''maaşınızı keseceğiz,sonra gittiğiniz yerde müracaat edeceksiniz'' demek usule uygun mudur..sabrınız için teşekkür ederim.

Sn zemferi, usule bence uygundur. Bir kamu personeli olarak bile, başka ile(şehire) tayinim çıksa o ilde kamunun ilgili kurumunun maaş aldığı ilgili bankada hesap açtırmak durumundayım. bu gün artık bankalarla maaş konusunda anlaşmalar yapılıyor ve aynı kurumun farklı yerlerdeki birimleri farklı bankalardan maaş alabiliyorlar. kaldı ki tayin durumlarında ilişiğimizi kesmeyi bile ayın 15'ine göre ayarlatıyorlar.
Saygılar..

Tekerlekli Sandalye