Adres değişikliğinden 2022 maaşım devam ediyor ama gss bulunamadı yazıyor sebep nedir

mendoz

Üye
Üye
selamun aleykum arkadaşlar . hayırlı bereketli cumalar herkeze . 2011 senesinden beri 2022 maaşı alıyorum . Adres değişikliği yaptım . daha önce kardeşimle oturuyordum şimdik ablamla beraber oturuyorum . ablam ölüm aylığı alıyor . saglık primi kesildikten sonra sgk de eline net 526 tl eline geçiyor . ocak 2015 maaş bodrosunu vakfa verdim . 250 kira ödüyoruz kira kontratınıda vakfa verdim . ikametgahı nüfus müsdürlüğünden adres bilgilerinide verdim . il ilçe Vakıf değiştirmedim . VAKIF aynı .E-devlette 2002 engelli maaş ödemem devam ediyor fakat gelir testi sonucu bulanamamıştır diyor . vakfa gitti git sgk ya güncellet dediler . sgk ya gittim onlarda ödemen devam ediyor neyin tespitini güncellicez dediler . öglenden sonra yeniden vakfa gidicem . kafam takıldı bu durumu nasıl düzeltebilirim . gelir testini vakıf yapıp güncellemiyormu . gelir testi bulanamamış Yazdıgından dolayı maaşımı yatırmıyabilirlermi . bu konuda bilgili arkadaşların yardıma ihtiyacı var

mendoz

Üye
Üye
e devlette ödeme devam ediyor . gelir testi sonucu bulunamamıştır yazıyor . gelir testini hangi kurum güncelliyor arkadaşlar . bilgi lütfen

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anladığım kadarıyla 526 liralık gelirden başka geliriniz yok en az 2 kişi yaşadığınızı düşünsek bile gss den ücretsiz yararlanabilirsiniz o yüzden vakıfta sgk da bir degişiklik yapmaz ayrıca gelir testi için vakıf bu işi halledebilirdi topu sgk ya atmış, eğer devam ediyorsa kurcalamanıza gerek yok en azından bi sağlık ocagına gidip giriş yaptırıp tansiyon ölçdürün ordan belli olur gss varmı yoıkmu, zaten sgk var devam ediyor demiş, e-devlet sistemleri bazen geç güncelleniyor

mendoz

Üye
Üye
sgk provizyon sorgulamada 60c den devam ediyor ordan sıkıntı yok . gelir tespiti güncellenmediğinden ankaradan maaş yatırmama gibi bir durum söz konusu olurmu onu merak ediyorum mehmet bey

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yok vakıf ve sgk sisteme girip sorun yok diyorsa ve adres değişikliğini bildirdiyseniz sorun olmaz

mendoz

Üye
Üye
tşk ederim hiç kurcalamayayım o zaman sagolun

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Siz adres değişikliğini bildirdiyseniz gerisini kurcalamayın

sair1

Üye
Üye
e devlet gss göstermiyor zaten esgm gösteriyor 2022 maaşı aldıkça devam eder zaten endişe etmeyiniz

septik

Editör
Editör
E devlette gss lı olup olmadığınızı

Sosyal Güvenlik Kurumu : Diğer hizmetler, kısmından

Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama

SPAS Müstehaklık Sorgulama(Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi)

Bölümlerinden kontrol edebilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye