Adres değişikliğinden dolayı maaş kesilmesi

didierdrogba

Üye
Üye
arkadaşlar benim bir durumum var anlatmak istiyorum böyle bi durumu yaşayan ve nasıl süreç işledi bilgi verirlerse sevinirim durum şöyle biz engelli ablama yaklaşık 5 yıldır bakım maaşı alıyorduk şöyle ki biz evde 4 kişiydik ben babam annem ve engelli ablam bakıcı maaşı için annem yaşlı olduğu için bizim evden 30 metre uzaklıkta oturan yengemi bakıcı seçtik ve yengem farklı adreste engelli ablam farklı adreste olmasına rağmen maaş bağlandı tabi bu arada ben evlendim ve evde 5 kişi olduk eşimle beraber maaşı almaya devam ettik ama 4 hafta önce denetlemeye geldiler ve bugün maaşın kesildiğini öğrendim adres değişikliğinden dolayı ndeni bakıcı ile engellinin farklı adreslerde olması şimdi ben eşim annem babam ve engelli ablam aynı adreste yaşıyoruz ve devlette de adres öyle zaten bu durumda maaşı tekrar almak için ne yapmalıyız nasıl bir süreç bizi bekliyor il müdürlüğüne gittim maaşın sonlandırıldığını ve bizden bu durumun düzeltilmesi için bakıcı değişikliği için dilekçe verin dediler yeni bakıcı eşim olacak fakat süreç nasıl işleyecek yani tekrar işlem mi yapılacak yoksa yine incelemeye mi gelecekler ya da dilekçeyle tekrar bağlatacaklar mı ne olur bilgi verirseniz çok sevinirim çok ihtiyacımız var çünkü duyarlı arkadaşlardan cevap bekliyorum

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bakıcı değişikliği talebi ile dilekçenizi verin yeni bakıcı ve eski bakıcı birlikte gitsinler zaten size dilekçe verin diye söylemişler. Eve inceleme için gelebilirler eğer gelir kriterindede bir aşma yoksa yani 512 tl geçilmiyorsa çok kısa bir sürede maaşı tekrar bağlayacaklardır. Şuan yapacağınız tek şey dilekçeyi vermek.

didierdrogba

Üye
Üye
bunun için dilekçeyi verdik bugün eski bakıcının gelmesine gerek yok dedi eşimle beraber dilekçeyi verdik var olan rapor durumu devam eder dğil mi raporu ağır engelli ve sürekli müdürlük bunun değişmesi için talepte bulunabilir mi

VIP

Üye
Üye
Kardesim aynisi degil ama benzer bir durumda basimiza geldi. Dilekce verdik. Butun surec bastan basladi. Eve cocuga bakmaya geldiler. Butun evraklari bastan hazirladik. 4 ay sonrada maas tekrar baglandi. Bizim raporumuzda surekliydi. Eski raporu kabul ettiler. Allah yardimciniz olsun.

didierdrogba

Üye
Üye
Ama bize evrakları baştan hazırlayacaksiniz demediler bakıcı değişikliği için dilekçe verin dediler büyük ihtimalle sadece incelemeye gelecekler sonra sıkıntı yoksa yeni bakıcı için hesap aç diyecekler böyle mi olacak kafam allak bullak şu an çok üzüldük şaşırmış durumdayiz rapor 2008 de çıkardık sürekli ve ağır özürlü diye vardılar hala geçerli mi şu an

VIP

Üye
Üye
Umarim dediginiz gibi olur. Bizede dilekce yazin dediler. Dilekceyi verdik. 1 ay sonra heyet eve geldi. Ellerinde bir liste bunlari hazirlayin diye. Heyete biz bunlari daha once vermistik dosyamizda var dedik. O dosya kapandi ve maasini kesildi. Yeni dosya aciyoruz dediler. Yeniden evraklari verdik. 4 ay sonrada maas tekrar hesabimiza yatmaya basladi. Evrak olayina kafaniz takilmasin. Bir iki gunluk is. Umarim biran once sikintiniz hallddersiniz.

Raporunuz suresiz ve agir ozurlu ibaresi varsa gecerli olur.

.

didierdrogba

Üye
Üye
İncelemeye gelecekler galiba bakıcı değişeceği için herşey baştan baslamaz dosya zaten vardı çünkü bu arada ankara dan onay falan olayı var mi yoksa bu iş sadece il müdürlük işi mi

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Müdürlük yeni bir heyet gönderip durumu inceleyecek ve maaşı bağlayacaklar bu durum yogunluga göre 1-2 ay sürebilir.

Tekerlekli Sandalye