Adres değişikliğinden evde bakim maaşim kesildi sebebi ne olabilir

murad kaya

Üye
Üye
slm arkadaşlar istanbul avrupa yakasınden anadolu yakasına taşındım taşınmadan 5 gün önce dilekçemiverdim buna rağmen maşım kesildi yeni adresimde yeni başvuru yaptım reddedilmiş %76 ağır ve sürekli böbrek naklinden raporluyumyardımcı olursanız memnun olurum şimdiden tşklr

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anladım adres degişikliginden dolayı kesilmiş olabilir diyecegim ama dilekçe vermişsiniz dolayısıyla bu sebepten kesilmemiş, zaten bu sebepten kesilmiş olsa bile yeniden başvuruda bağlanması gerekiyor, siz kuruma neden tekrar baglanmadıgını sormanız gerekiyor, bu sebepten şuanda birşey diyemeyiz kurum size neden kesildigini söylemek zorunda sebebini bilirsek karar doğrumu yanlışmı anlayabiliriz,gelir kriterinden mi yoksa rapor olmasına ragmen bakıma muhtaçlık görülmedi mi bilmek lazım, size önerim yarın kuruma gidip yada telefon açarak neden yeniden bağlanmadığını ögrenip bana burdan ulaşın bağlanmama kararlarını birlikte değerlendirelim

murad kaya

Üye
Üye
Müdür yardimcisi size bu raporu nasil verdiler diye çikişti %76 ağir özürlü ve sürekli böbreknakli raporu siz nasil 4 yil boyunca aldiniz diye atarlandi birde eskiye dönük ödemeleri istyebiliriz sizden dedi kendimi zor tuttum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani sizin raporun yada durumun bakıma muhtaç olmadığınımı belirtti_? bunumu kasdetti_?

murad kaya

Üye
Üye
Böbrek naklinden sonra evde bakim maaşi aln lar varmi tanidiğiniz

murad kaya

Üye
Üye
Evet bende dedim bu raporu devletin hastanesi verdi ve 4 yil önce uygundu ne olduda raporumu sorguluyorsunuz diye cevp verdim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Böbrek naklinden sonra kişinin öz ihtiyaçlarını karşılama sorunu çözülmüş oluyor yani açıkcası hasta artık bakıma muhtaç olmuyor kişisel tmeizliğini kendisi yapabiliyor dolayısıyla evde bakım maaşı almalarıda zorlaşıyor, ancak bu durumda sizden geriye dönük para alamazlar, siz ilk başvuruda raporu beyan etmişsiniz ve bu raporda ağır engelli kısmı evet yazıyor, muhtemelen eve uzman heyet gelip sizin bakım maaşı almanızı uygun görüp maaşı bağlamıştır, şimdi kalkıpta neye göre sizden maaşı geri alacaklar rapor uygun inceleme uygun maaşı baglayan onay veren kendileri böyle bir talepleri olursa hukuki süreç başlatarak itiraz edin, eve gelen uzman heyetin onay verdigi maaşın size ödenmesi tamamen kurumun kararıdır ortada sizin yaptığınız bi hukuksuzluk olmadığından parayı ödemeyin itiraz edin gerekiyorsa işi hukuka taşıyın

murad kaya

Üye
Üye
Biz 6 kişilik aileyiz 4 çocuk eşim ve ben çocuklarim 15 yaş ve alti yaşlarda gelirimiz 1500 tl toplam ve 840 tl ev kredisi ödüyorum maaşaima guvendik ev aldik borca girdik çok zora düştük anlayacağiniz

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anladım sizi ancak yeniden maaş alamazsınız ama anlattıgınıza görede sizden geri para alamazlar sonuna kadar gidin, böbrek naklinden sonra kişi temizliklerini wc ihtiyacını kişsel el yüz tırnak gibi ihtiyaçlarını kendi yapabiliyor degilmi

murad kaya

Üye
Üye
Bu yil yaklaşik 2.5 ayim hastanede yatarak geçti böbreğimde proteğin kaçaği ve delik var bayrami hastanede yatarak geçirdim biyopsi yaptilar enfeksiyon kaptim bide hastanede böbreğim atmak üzere sağlik bakanliğina dilekçe verdik yurt dişindan ilaç bekliyoruz durumum iyi değil yani

murad kaya

Üye
Üye
Hayir tabiki gunde 26 adet ialç kullanan insan nasil olur fiziken ruhen siz düşünün

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani kişisel tmeizlik işinde bi başkasından yardım alıyormusunuz

murad kaya

Üye
Üye
Raporumda ağir özürlü ve sürekli ibaresi var

murad kaya

Üye
Üye
Evet 5 ay önce düşüp kaburgalarim kirldi uyku apnem var andidepresanda kullaniyorum yüksek tansiyonum var bazen kendimden geçiyorum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Murat kardeşim ben raporu sormuyorum raporun uygun olması yeterli degil sizin kişisel temizliginizde bi başkasından yardım alıp almamanız önemli raporunuz %92 ağır özürlü olsada önemli degil önemli olan sizin bi başkasından günlük işlerinizde yardım alıp almadığınız

sinandeniz

Üye
Üye
kurumlar ayakta olan ve ellerini rhatlıkla kullanan kişilerin bakıma muhtaç olmadığı kararını veriyor siz ne yaparsanız yapın müracaat ettiğiniz şimdiki kurum bakıma muhtaç olmadığı kanattinde ısrar edecektir kurum yatakta veya sandalyede olanları muhtaç olarak görüyor hasta ayakta ise bakıma muhtaç değildir diyor bu senin durumunda bir çok kişiden bu gibi sorunları duyoyoruz birde devlet sizin borçlanıp ev aldığınıza bakmaz çokta göze sokmaya gayret ederseniz işte biz borçlandık ev aldık devlette diyebilir ben bu parayı hastanın giderleri için veriyorum diye böylesine saçmalıklarla dolu bir ülkede yaşıyoruz

Yalnız Kartal

Üye
Üye
2 günlük alışma gelıre dahil olurmu ve billdimeliyizmi edevletde 2günlük alışması gözüküyor

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tam emin değilim. Fakat içim rahat olsun diyorsanız bildiriniz.

Tekerlekli Sandalye