adres deyisikliyi yapincaz evde bakim maasi kesilirmi

meral1784

Üye
Üye
adres deyisikliyi yapicam su an oturdugum evin kirasi cok fazla artti onun icin baska eve tasinmayi dusunuyoruz evde bakim maasi aliyorum kiz kardesime bakiyorum maasim kesilirmi nerelere bildirmem gerekiyor ayni sehirde baska mahalleye tasinmayi dusunuyorum gerekli mercilere bildirince acaba kesilme yasanirmi

SM-G610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İkametgah değişikliği yapmadan 15 gün önce kuruma bildirince kesilmez.

ihtiyarrr

Üye
Üye
ben ev taşıdım fakat aynı belediye sınırında sadece mahalle değişti taşınır taşınmaz bağlı bulunduğum sosyal yardım birimine taşındiğim adresi adres kayıt sistemine yapar yapmaz yaptım ve maaşım kesilmedi. tavsiyem taşındığın gün yeni adresini bildirim yapıp sosyal yardımı bilgilendir orada o gün düzelteme yapılırsa kesilmeyecektir ..

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=21790]meral1784[/MENTION]

Arkadaşlarında söylediği gibi adres değişikliği mutlaka bildirilmelidir. Şayet adres değişikliği bağlı olduğunuz kurumun sınırları içindeyse maaşınız durdurulmadan bildirmeniz halinde kesilmeden yeni adres bilgileriniz güncellenerek devam edecektir. Fakat kurum sınırları dışında bir adres değişikliği olursa yani başka bir kurum sizin bölgenize bakacak olursa ozaman maaş durdurulur gerekli işlemler tamamlanınca yani hane ziyareti falan sonrasında şartlarda bir terslik yoksa maaş kaldığı yerden tekrar ödenmeye devam eder.

Tekerlekli Sandalye