adres güncellemesi yapılmagında engelli maaşını çekemedim çocugumun

mert

Üye
Üye
slmlar saygılar engelli 24 yaşında oğlum var raporu sürekli oldugu için daha önceki 2022 maaşlarında herhangi maaş ödemelerinde sıkıntı olmadıgı için bu ay engelli maaşını alamadı ankara 144 aradıgımda şu engelle karşılaştım adres güncellemesiş yapmadıgı için 2022 maaşı yatmadı dediler oğlum dedesinin yanında ikamet ettigi için daha önceki adreside burdan görünüyordu 2022 maaşında herhangi bir sıkıntı yaşamadık neden böyle oldu bu konuda yardımlarınızı bekliyorum peki sosyal yardımlaşma vakfına gitsem bu ayki 2022 maaşını alabilirmiyiz yoksa eylül ayını beklemek zorunda kalacagız

eagle20

Üye
Üye
slmlar saygılar engelli 24 yaşında oğlum var raporu sürekli oldugu için daha önceki 2022 maaşlarında herhangi maaş ödemelerinde sıkıntı olmadıgı için bu ay engelli maaşını alamadı ankara 144 aradıgımda şu engelle karşılaştım adres güncellemesiş yapmadıgı için 2022 maaşı yatmadı dediler oğlum dedesinin yanında ikamet ettigi için daha önceki adreside burdan görünüyordu 2022 maaşında herhangi bir sıkıntı yaşamadık neden böyle oldu bu konuda yardımlarınızı bekliyorum peki sosyal yardımlaşma vakfına gitsem bu ayki 2022 maaşını alabilirmiyiz yoksa eylül ayını beklemek zorunda kalacagız

Bu ay ki maaşı alamazsınız ama eylülde haziran maaşınızıda alabilirsiniz siz fazla geçmeden süre gidin konuşun çünkü adres değişince prosüdür tekrar işliyor eve tekrar geliyorlar gelir testi tekrar yapıyorlar vallah kardeşim kişi başı gelir 423 üstümise tekrar bağlamazlar

eagle20

Üye
Üye

Bu ay ki maaşı alamazsınız ama eylülde haziran maaşınızıda alabilirsiniz siz fazla geçmeden süre gidin konuşun çünkü adres değişince prosüdür tekrar işliyor eve tekrar geliyorlar gelir testi tekrar yapıyorlar vallah kardeşim kişi başı gelir 423 üstü ise tekrar bağlamazlar

mert

Üye
Üye
verdiginiz bilgiler için tşkler ederim kardeşim zaten çocugum yıllardır bu adreste ikamet etmektedir daha önce böyle sorun yok idi 2022 maaşını her üç ayda alıyordu

septik

Editör
Editör
[MENTION=2549]mert[/MENTION]

Melesef 2022 maaşı yönetmeliğine göre maaş almakta olan kişinin mevcut durumunda bir değişiklik olursa, örneğin engellinin yaşadığı hanedeki gelir değişikliği, veya o adresteki yaşayan kişi sayısında bir değişiklik, yada engelli kişi maaş almakta iken bulunduğu adresinde bir değişiklik olursa sydv na bildirmek zorunda, siz adres değişikliği yapmadan önce sydv na bildirseydiniz engelli kişinin yeni adresindeki gelir krıterine bakılır ve 2022 engelli maaşının devam edip etmeyeceği belirlenirdi.
Yeni adresindede kişi başı 2018 yılı için belirlenmiş olan 483 tl muhtaçlık sınırı altında bir gelir tesbit edilmesi durumunda 2022 maaşını almaya devam ederdi bu süre içindede maaştan kaybı olmazdı.

mert

Üye
Üye
septik kardeşim verdiginiz bilgiler için tşkler ederim ankara 144 aradıgımda adres güncellemesi yapılmamış dedi daha önceki aynı hanede kalıyordu yıllardır 2022 maaşlarından herhangi bir sıkıntı yok idi zaten çocugum yıllardır bu hanede oturuyor adres degişikligi yapılmadı yapılsaydı adres degişikligi ben bunu sydd bildirmek zorundaydım neden böyle olduki anlamış degilim

septik

Editör
Editör
Rica ederim, siz fazla gecikmeden adresinızın bağlı olduğu sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakafına gidin, durumunuzu anlatın ve 2022 maaşını tekrar alabilmek için ne yapmanız gerektiğini öğrenip gerekeni yapmaya çaılışın.

mert

Üye
Üye
tşkler ederim septik kardeşim hayırlı bayramlar dilerim

Tekerlekli Sandalye