Ağır engelli 5 yaşındaki kızımız için 2022 maaşı alabilirmiyiz?

berhuda

Üye
Üye
halil bey kardesi,min 5 yasında agır engelli kızı var.3 ay once evliydi simdi bosandı.önceden kocası bagkur,luydu,oyüzden 2022 3 aylık maas baglamıyorlardı.şimdi cocugun verasetini alırsa 2022,den yararlanırmı kardesimin saglık guvencesi yok.mal varlıgı yok.dul.beni aydınlatırsanız sevinirim tesekkürler.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Eğer ayrılmaları halinde, nafaka dahil bütün gelirleri göz önünde olmak üzere evde yaşayan kişi sayısına bölündüğünde 100 lirayı geçmiyorsa engelli yakını aylıgı yani 2022 almaya hk kazanırrlar.

Ayrıca çocuk ağır özürlü demişsiniz evde bakım maaşınıda aşagıdan yeni başlık açıp sorup durmunu net olarak anlatırsanız o maaşıda alabnilirmisiniz değrlendirelim
Evde Bakım Maaşı / Hizmeti

berhuda

Üye
Üye
babasının yanında kalıyor babası 500 tl alıyor bagkurdan emekli.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Şuan babanın yanında anladım annesi kendi velayetini aldıgı zaman nafaka alamazsa ve başka geliri yoksa 100 lira dan düşük olursa kişi başına düşen miktar 2022 maaşı alabilir, babasının yanında babasımı alacak maaşı yoksa annesi velayetini alıp annesimi alacak maaşı tam anlamadım?

berhuda

Üye
Üye
babamın emekli aylıgı kardesimin gelirini etkilermi kardesimin baska geliri yok bakım maası icin basvurduk.nafakada yok.kardesim 2022 icin kendi basvuracak. tesekkurler.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Çocugun velayeti eğer annesindeyse hiç bir geliri yoksa nkafada almıyorsa evet başvurup 2022 maaşı alabilir, babanın maaşı çocugu ve anneyi bağlamaz.

berhuda

Üye
Üye
arkadaslar benim 8 yasında agır engelli kızım var bakım parası alıyoruz evde 5 kisiyiz babamın 720 lira emekli aylıgı var aynı hanede kalıyoruz baskada gelirimiz yok.2022 maası alabilirmiyiz.benim tarım bagkuru var ve ödeyemiyoruz borcumuz var.

septik

Editör
Editör
Şu an tarım ssk sı ödüyorsanız malesef vermezler 2022 kızınıza, her hangi bir sgk kolundan yararlananlara verilmiyor.

5 kişi x 270 tl (2015 te artacak muhtaçlık sınırı) = 1350 tl nin altında bir geliriniz var ise ve sgk dan yararlanmıyor ise 2022 maaşı bağlanır.

berhuda

Üye
Üye
2022 maası

septik bey bagkuru fasif yapsak olurmu yani bagkuru dondurma

berhuda

Üye
Üye
bagkuru fasif yapsak olurmu yani bagkuru dondurma

septik

Editör
Editör
Olabilir sgk dan yararlanamayacaksınız sonuçta, siz 183 nolu ücretsiz hattı arayın kesin bilgi alamaya çalışın bu konuda.

sakızlı

Üye
Üye
Slm benim 23 yaşinda 100%99 özürlü oglum var ben asgari ücretli çalışıyorum evde bakım parası alıyoruz.ve 2022 maaşı alabilirmiyiz.birde benim ssk dan faydanlanmıyor ben her ay 70 tl gss pirimi ödüyorum hastaneye cıkmak için 18 yaşindan beri ssk gidiyorum kimse yardımcı olmadi.benim bir evim var birde oğlumun üstüne engelli arac var acaba ondanmi olmuyorr.

septik

Editör
Editör
Haneye giren tüm gelirler ve aracın kasko değerinin 120/1 i gelir kabul edilir ve hanede yaşayan kişi sayısına bölünür çıkan sonuç 2016 yılı muhtaçlık sınırı 392 tl nin altındaysa 2022 engelli aylığı bağlanır.

Anladığım kadarıyla siz resmi anlamda çalışıyor görünmüyorsunuz, ve tek gelir evde bakım maaşınız birde aracınız var hanede en az 3 kişi olduğunuzu varsaysak bile 2022 aylığından faydalanabilirsiniz. Yalnız burda sydv inceleme heyeti hanenize geldiğininde yaşam şartlarınız, konu komşu ve çevrenizden bir işte çalıştığınızı ve bu durumu beyan etmediğinizi öğrenmiş olabilir ve bu sebeble 2022 maaşı bağlamayabilirler.

R

rahim

Guest
Haneye giren tüm gelirler ve aracın kasko değerinin 120/1 i gelir kabul edilir ve hanede yaşayan kişi sayısına bölünür çıkan sonuç 2016 yılı muhtaçlık sınırı 392 tl nin altındaysa 2022 engelli aylığı bağlanır.

Anladığım kadarıyla siz resmi anlamda çalışıyor görünmüyorsunuz, ve tek gelir evde bakım maaşınız birde aracınız var hanede en az 3 kişi olduğunuzu varsaysak bile 2022 aylığından faydalanabilirsiniz. Yalnız burda sydv inceleme heyeti hanenize geldiğininde yaşam şartlarınız, konu komşu ve çevrenizden bir işte çalıştığınızı ve bu durumu beyan etmediğinizi öğrenmiş olabilir ve bu sebeble 2022 maaşı bağlamayabilirler.

anladığım kadarıyla septik bey bu vatandaş oğlu 23 yaşında olduğu için oğlu için gss primi ödüyor kendisi için değil.bu durumdada damaaş +evde bakım parası gelir kriterini aştığı içinde 2022 maaşı alamazlar.

septik

Editör
Editör
Evet malesef, engelli bile olsa muhtaçlık sınırını aşıyor ise 2022 aylığı bağlanmıyor.

Tekerlekli Sandalye