Ağır engelli refekatci kartı kalktımı?

gececi01

Üye
Üye
arkadaşlar bugün adana da belediye otobüsüne kızımı hastanede ziyarete gittiğim esnada kızımın ağır engelli refekatci kartının geçersiz olduğu sinyali verdi şoför ise ağır engelli refekatci kartının kalktığını belirtti bu hususta bilgisi olan varmı

belediyenin çalışmadan 3000 tl maaş alan memuruna bedeva
polise bedeva
memura bedeva
hiçbir geliri olmayan engelliye parayla enteresan

buda 3 aralık engelliler haftası hediyesi galiba

ayrıca büyük eziyetler çeken engellilere benzini dahi bedeva vergisiz olan otobüsleri esirgeyen adana büyükşehir belediyesinide kınıyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Konu hakkında bilgisi olan arkadaşımız var mı?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

Engelli sağlık kurulu raporunda “Ağır Engelli” ibaresi karşısında evet yazanlar bir kişiyle sınırlı olmak üzere refakatçisi şehir içi toplu ulaşım araçlarından ücretsiz olarak faydalanır.

İstanbul için ; 30 Mart 2013 tarih ve 28603 sayılı resmi gazetede yayımlanan "Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik" hükümleri doğrultusunda düzenlenmiş ve raporun Ağır özürlü bölümünde "EVET" ibaresi olanların %50 ve üstünde bir oranda Özürlü Sağlık Kurulu Raporu'na sahip kişilerin refakatçisi ile birlikte iken kullanabileceği Seyahat Kartı'dır.

Yurt dışında alınmış olan raporlar kabul edilmemektedir.

Ama bu kartların kullanımı her il ve belediyelerce farklı farklı olduğundan ben sadece İstanbul için hala kullanıldığını biliyorum. Üzgünüm ama diğer illerde kalktığına dair bir bilgi bulamadım.

Tekerlekli Sandalye