Ağır özür:Evet Sürekli Raporu Ömür Boyu Geçerlimi

yoki_72

Üye
Üye
Merhaba Benim Rapor Yılı 2009 özür oranı %80 Ağır Özürlü:Evet Sürekli Raporum Var Evde Bakım Maaşı Alıyorum Bu Raporum Ömür boyu mu Yoksa Sosyal Hizmetler İstediği Zaman Yeni Rapor İsteyebilir mi

Diğer Sorum İl içi veya il dışına Taşındığımda Tekrar sosyal Hizmetlerine Başvurduğumda Yeni Rapor İsterler mi yoksa Sosyal Hizmetlerde var olan Dosyamı mı Gönderiyorlar
Cevabını Bekliyorum Teşekkür Ederim...

asobey

Üye
Üye
Merhaba Benim Rapor Yılı 2009 özür oranı %80 Ağır Özürlü:Evet Sürekli Raporum Var Evde Bakım Maaşı Alıyorum Bu Raporum Ömür boyu mu Yoksa Sosyal Hizmetler İstediği Zaman Yeni Rapor İsteyebilir mi

Diğer Sorum İl içi veya il dışına Taşındığımda Tekrar sosyal Hizmetlerine Başvurduğumda Yeni Rapor İsterler mi yoksa Sosyal Hizmetlerde var olan Dosyamı mı Gönderiyorlar
Cevabını Bekliyorum Teşekkür Ederim...

aslında sürekli ibareli raporlarda tekrar istenmiyor fakat ben aynı ilçede adres değişikliği yaptım bildirdim memurlar geldi raporumuz 2009 tarihli ve sürekli ibaresi olmasına rağmen yeni rapor istediler memura kanuna göre sürekli ibaresi olan raporlarda yeni rapor istenmediğini bildiğimi yeni bir kanunmu yoksa yönetmelikmi çıktı ben okumadığımı böyle bir şeyi söylediğimde istenebileceğini hatta 2 yılda bir istenebileceğini söyledi yani memurun insafiyetinde olan bir durum isteyebilirde istemeyebilirde

sunayca

Üye
Üye
Biz Rapor Yılı 2010 özür oranı %86 Ağır Özürlü:Evet Sürekli Rapor ile evde bakım maaşı bağlatmıştık. 2015 de hane geliri aşılınca maaş almayı durdurmuştuk. 2016 yılında hanede kişi başına düşen aylık gelir sınırı 784,97 TL olunca , bulunduğumuz yerdeki sosyal hizmetler ilçe müdürlüğüne giderek tekrar başvuru yapacağımı bildirdim. Eski dosyamızda bulunan rapor ile işlem yaparak maaşı tekrar bağladılar.
Rapor ile ilgili sorun çıkmadı bizde.

Tekerlekli Sandalye