Ağır özürlü diyaliz hastası annem evde bakım maaşı alabilirmi?

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
BABAM 46YAŞINDA ,10 YILDIR %100 GÖRME ÖZÜRLÜ, PERİTİON DİYALİZİ ve ŞEKER HASTASI (30 YILLIK ŞEKER HASTASI) GÜNDE 4 KEZ EVDE ANNEM DİYALİZİNİ YAPIYOR...GÜNLÜK KATATER ÇIKIŞI YERİNİ PANSUMANI YAPMASI GEREKİYOR.GÜNLÜK ŞEKERLERİ TAKİP EDEİLMESİ GEREKİYOR.ve HİPER TANSİYON HASTASI GÜNLÜK TANSİYONUNU TAKİP ETMESİ GEREKİYOR. MALÜLEN BAĞ-KUR EMEKLİSİ 540 TL. AYLIK ALIYOR EVDE 6 KİŞİYİZ, BABAMIN İHTİYAÇLARINI ANNEM KARŞILIYOR.
BUNA GÖRE ANNEM EVDE BAKIM ÜCRETİ ALABİLİRMİ?

LÜTFEN CEVAP YAZIN!!!

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anneniz hem görme engelli hemde diyaliz hastası olduğu için hastaneden alınacak olan "bakıma muhtaç agır özürlü sürekli" raporuyla SHÇ'ye başvuru yapın, annenizin kişisel ihtiyaçlarını (tuvalet banyovs..) sizin yardımınızla yaptıgını kuruma belirtin böyle bir raporla başvurunuzu yapın annenizin emekli olması sorun degil.

Diyaliz hastaları birçok il/ilçede alabilmekte olup bazı yerlerde bakım maaşı alamıyor yani diyaliz hastaları için net birşey söylemek zor son kararı shç' de değerlendirme yapan uzmanlar veriyor ancak annenizin görme engelli olmasıda sizin için bu maaşı alabilmek için artı bir durum başvurunuzun reddedilmeyeceğiniz alabileceginizi düşünüyorum

E

ENB ÜYESİ

Guest
Mehmet yalçin bey cevap yazdiğiniz için teşşekür ederim ama, hasta olan annem değil,babamdir.. Kişisel ihtiyaçlarini annem karşiliyor. Annem evde bakim ücreti alabilirmi?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Pardon ben anneniz zannettim, dediğim gibi rapor alıp kuruma başvurun ve babanızın kişisel ihtiyaçlarını yapamadığını annenizin yardımıyla yaptığını belirtin bakım maaşı için "hastaneden alınacak ağır özürlü raporu" ve evde kişi başına düşen geliriniz 330 lirayı geçmiyorsa başvurun alabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye