Agustos ayı evde bakım maaşları bayram öncesi verilecek mi?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Değerli üyeler sayısız gelen özel mesajlarınızın arasında en çok sorulan agustos ayı bayram ve maaşlarımızı erken alabilirmiyiz, bu ay zamlımı olacak, şeklinde yogun bir soru trafigi gelmeye başladı,

1- evde bakım maaşları bayram öncesi verilecek mi net bilmiyoruz bu konuda resmi kaynaklardan ve yetkililer tarafından açıklanmadı, ancak açıklanması tarafında derhal bilgi aktarılacaktır, geçen bayramlarda bi kaç kez erken yatması söz konusuyken neticesi olumlu olmuştu dilerim bu ayda öyle olur bu konuyla ilgili detayları takip ederek ögrenebilirsiniz.

2- Maaşlar zamlımı olacak sorunuza gelince evet bu dönem maaşlarınız 34 lira gibi bir zam miktarıyla 734 lira olacak yılbaşına kadar maaşlarınızı bu şekilde alacaksınız.

Lütfen sorularınızı özel mesaj yada profil mesajı yerine siteden yeni konu açarak sorunuz.

AZAD21

Üye
Üye
bayramdan önce evde bakım maaşı verelicekmi? memur maaşları verilecek? bizim maaşlarıda vereceklermi?

yunus bozan

Üye
Üye
bence yarın belli olur olursa eğer bence yatar diye tahmin ediyorum bayram 8 inde aaşlarda zaten o zaman yatmaya başlıyor eğer yatmazsa bayramdan önce ağustos maaşları geç yatar hesaplara ben böyle tahmin ediyorum şahsen ama gönlümde istiyorki gerçekten inşallah yatarda bizler en azından rahat bir bayram yaşarız alamazsak boynu bükük küheylan gibi kalacaz malesef :)

sinandeniz

Üye
Üye
Bence bu bayram bakim maaşlari erken verilmesi söz konusu dahi olmiyacak işçi emeklisi emeklilere bile verilmiyor erken den diye biliyorum kaldiki evde bakim maaşini erken versinler çok zor yinede allahtan ümit kesilmez

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Şu dakikaya kadar halen bu konuda bir açıklama yapılmamıştır.

didierdrogba

Üye
Üye
valla arkadaşlar ben hatayda oturuyorum bayramdan önce yatar mı diye kuruma sordum bana her zaman ki yattığı tarihte yatacağını yani bayramdan önce yatmayacağını söylediler

ramke84

Üye
Üye
Ben 01.08.2013 de denizli sosyal yardımlaşma vakfını aradım bilgi almak için verdikleri cvb aynı şu şekilde oldu. Şuan için kendilerine ulaşmış bir bilgi olmadığını ancak büyük ihtimalle yatıcağı konuşulduğunu söylediler..

yunus bozan

Üye
Üye
bu sözün arkasına inşallah diyorum ramke84 olabilirde neden olmasın bizim devletimiz okadar fakir değilki yeterki devletimiz istesin bunu senede 1 defa olan bişey birde ramazan ayındayız bu paralarla geçinen bizleriz bende sonuna kadar yapılabilir yapılmassa bu devletin ayıbıdır bana göre ben böyle düşünüyorum sonuçta aldığımız para milyar değil milyon ben böyle düşünüyorum bide verdiğin bilgi için kendi adıma çok tşk ederim !

murat tarsuslu

Üye
Üye
mersin shcek şu ana kadar kendilerine böyle bir bilgi verilmediğini söyledi..

aliakrep

Üye
Üye
arkadaşlar,ben dün maliye bakanlığına bi yazı yazmıştım.
Merhaba. Bu ay (Ağustos 2013) memur maaşları bayramdan önce yatıyor. Acaba Evde bakım maaşları içinde aynı durum sözkonusu mudur? diye
Bugün bunu yollamışlar.
İLGİ : 01.08.2013 ve 22--- sayılı talebiniz.

İlgi talep 24.10.2003 tarih ve 4982 sayılı Kanun ile bu kanuna bağlı olarak çıkarılmış olan 27.04.2004 tarihli “Bilgi Edinme Hakkı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde değerlendirilmiş ilgili Kurum olan T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNA 'na gönderilmiştir.

Bilgilerinizi rica ederim.

Burcu AYDIN
Bakan a.
Basın ve Halkla İlişkiler
Müşaviri

denmiş. yakında cevap gelir

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet zaten elimize 10 il yattı bilgisi ulaştı sanırım bugün ve yarın tamamlanacaktır ülke geneli hesaplarınızı takipte olun lütfen, bankaya gidemeyenler sitemizden de takip edebilirler.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Güzel kardeşim Ankara için lakin her ayın ortasında yatan bütün iller yatmaya başladı ben bütün müdürlükleri arayıp sizdede resmi yazı vardı diye soramam Ankara denk geldi onu yayınladım, ancak siteden takip ederseniz normalde her ayın sonunda ortasında yatan bir çok il yatmaya başladı demek oluyor ki bütün iller erken yatacak hızla yatan illerin sayısı artıyor

A.Altunay

Üye
Üye
Bayram nedeniyle evde bakım maaşları erken ödendi. Benim merak ettiğim İstanbul geçen ay 19 unda yatmıştı bu ay 7 sinde yattı yani arada 18 gün var.
Peki önümüzdeki ay 20 sinde yatarsa 44 gün sonra yatmış olacak 18 günde ellerindekini tüketenlere bir uyarım olacak bayram diye gereksiz harcama yapmasınlar, bayram ın hemen sonrası maaşlar ne zaman yatacak derdine düşecekler.
Dilerim önümüzdeki ayda 10-15 inde yatar İstanbul da kimse zorluk çekmez.

A.Altunay

Üye
Üye
Dün sitenizde İstanbul yatmiş yazıyordu bugün gidip bakacağım yatmışmı diye ama çekmeyeceğim . Ben iki yılı aşkın zamandır alıyorum bu maaşı ve belirsiz tarihlri yüzünden kendim bir tarih belirledim. Her ayın 24 nü belirledim kendim için ve aylık harcamalarımı buna göre yapıyorum. Öncesinde yatsa bile çekmiyorum bu maaşı 24 nü bekliyorum.
Şimdi eminim başka geliriniz vardır diye düşüneceksiniz ama vefat eden eşimden kalan 300 tl maaşımdan başka gelirimiz yok oğlum ve benim. Üye olma nedenim den de göreceğiniz gibi oğlumun yetim maaşını 2022 ye yükseltme uğraşısı içindeyim hala sona gelemedim.

Tekerlekli Sandalye