Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı; Sayın Fatma ŞAHİN'İN AÇIKLAMASI

YassaX

Üye
Üye
"" Herkese merhaba; Bildiğiniz üzere 5 Eylül’de bir ortopedik operasyon geçirmiştim. Doktorlarımın tavsiyesiyle bir süre evde kontrol altında tutuldum. Bakanlığımın işlerini evden yürütmeye çabaladım. Birkaç gün önce de çalışmaya başladım. Bu süreç bazı konular üzerinde düşündüğüm bir dönem oldu. Bunları sizlerle paylaşmak istiyorum.
Ne önemli, ne önemsiz? Ne doğru, ne yanlış? Ne öncelikli, ne değil? Son 1 ayda 46 yıllık hayatımın en zor ayını yaşadım. Bireysel acıyı ve toplumsal acıyı bir arada hissettim. Kanuni’nin söylediği gibi, “bir nefes sıhhatin” her şeyden daha önemli olduğu anları yaşadım. Paylaşmayla acının nasıl azaldığını, en zor zamanda bile aile sıcaklığının, ailemin, eşimin, çocuklarımın, kardeşlerimin, eşimin ailesinin, bütün çalışma arkadaşlarımın yarayı nasıl sarmaya çalıştıklarını gördüm. Bütün bu moral ve motivasyonla 1 ayda olacağı söylenen fiziksel iyileşmeyi 1 haftada sağladım, benden istenen hareketleri yapmayı başardım.
Engellilerden sorumlu bir Bakan olarak tekerlekli sandalyeyle yaşamanın, bastonla yürümenin zorluğunu öğrendim. Kaldırımların bir engelli için ne demek olduğunu, bir yere rahatça ulaşmanın ne kadar önemli olduğunu bizzat yaşadım. Hastanede beni ziyarete gelen bir engellinin “Bakanım sen de bizdensin” deyip içten sarılışına şahit oldum. Başbakanımıza “Çok iyiyim. Tek bastonla yürüyebiliyor, merdiven çıkabiliyorum” dediğim anlardaki hislerim beni çok düşündürdü. Bundan 2 ay önce, gün gelecek merdiven çıktığım zaman “çok iyiyim” diyeceğim hiç aklıma gelmezdi. Hayat olumlu ve olumsuz sürprizlerle dolu. Bu deneyimden öğrendiğim birkaç şeyden biri de insanoğlunun her şeyi yaşayabilme, zorluklara dayanabilme, sabretmeye ve bunlarla başa çıkmaya göre yaratılmış olduğu… “Yüce Mevla hiç kimseye dermansız dert vermesin” diye bol bol dua ettim.
Engellilerin önündeki bütün engelleri kaldırmak için ben ve arkadaşlarım büyük azim ve kararlılık içindeyiz. Geçirdiğim ameliyattan bu yana arayarak, mektup ya da e-posta göndererek veya sosyal medya aracılığıyla yanımda olan herkese çok teşekkür ediyor, sağlık ve afiyet diliyorum. ""

mevce

Üye
Üye
YassaX Bey insanın başına gelmezse anlamıyormuş bizde bir kez daha bunu öğrenmiş olduk.Sayın Bakan yeni anlamış.7 yıl süre verilen kaldırım otobüs vs şeylerin düzeltme süresini 3 yıl daha niye uzattılar belki biraz da bunu düşünmüştür

derderbo

Üye
Üye
yassax sizce 2.atamalari dahada hizlandirimi bakan hanim kendilerine gecmis olsn

erolktll

Üye
Üye
geçmiş olsun yassax ne zamandır yoktun demek ki bundanmış

G

güz gülleri

Guest
erol yazı Yassax değil; fatma şahinden bahsediyor:)

erolktll

Üye
Üye
valla mı :D :D ben okuyunca yorumu o yönde yaptım yaa pardon heresten özür dilerim :D ama açıklama da yok ki :D

YassaX

Üye
Üye
erolktll ; aslında çokta uzaklarda değildim . Ancak ; ÖMSS süreci malumunuz ; Atananların İşe Başlama Süreci Kaplumbağa Hızı ile devam ediyor . Ek Atama Açıklaması Resmi Ağızlardan olmasına rağmen ; hic bir kurumda hic bir çalışmanın olmaması. Bu Süreçte Site de olsam da ; Sürece Ne katabilirim ki yazarak. Anca; yukarıda açtığım yeni konudaki gibi Bakan Fatma ŞAHİN'İN kendi Tecrübelerini ve Duygusallıklarını Paylaştığı yazıyı paylaşabilirim. Önemli gördüğüm konu ya da soruları mutlaka cevaplıyorum. Şahsıma sorularınız olursa ; her zaman cevaplarım.

YassaX

Üye
Üye
yassax sizce 2.atamalari dahada hizlandirimi bakan hanim kendilerine gecmis olsn

derderbo ; Bakan Fatma Şahin ; bizzat kendisi; 9 Ağustos 2012 Tarihindeki ÖMSS Sonuçları açıklanmadan 2 ya da 3 gun once ; Ek Atamalardan bahsetmişti. Bazı Diyanet Kadrolarının Düz Memurluğa çevrileceğinden bahsetmişti. Habertürk Tv de Basın Kulübü Programında Canlı yayında bizzat izlemiştim. 2. Atamaları Hızlandırır mı ? Ek Atamaları Yaparlar mı bilemem ama bu yazdıklarımı kendileri ilk dile getirip bir sürü Engelli Kardeşlerimize yeni Umut Olmuştu .

Tekerlekli Sandalye