Akciğer kanseri babam için bakım maaşı?

sonmezismail

Üye
Üye
Arkadaşlar Merhaba,
Babam akciğer kanseri, şuan yatağa mahkum, altını bezliyorum ve sıvı mama ile besliyorum. Evde bakım maaşı almak için şartları biliyorum, ağırözürlü sağlık raporu almam gerekiyor önce. Bu konuda hangi aşamalardan geçmek gerekiyor ve raporu almak uzun sürüyormu. Eve bir heyet gelipte hasta hastaneye gitmedende bu rapor alınıyormu? En başından itibaren bu konuda maaş alınıncaya kadar ki evrede neler olacak beni bu konuda geniş şekilde bilgilendirebilirmisiniz, şimdiden tşk ederim. çok yardımcı olursunuz. İsmail Sönmez 0533 424 35 35 sonmezismail@yahoo.com

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bulunduğunuz ildeki SHÇ'e başvuracaksınız, elinizde güncel ağır özürlüdür ibareli en az %50 oranında sağlık raporu varsa sizi yeniden hastaneye sevk etmeden o raporu kabul edebilirler, olmazsa hastaneye sevk edilirsiniz. Hastanız hastaneye gidecek durumda değilse evde muayene edebiliyorlar diye biliyorum. Buna il sağlık müdürlüğü bakıyor sanırım. Rapor işini hallederseniz geriye pekte bir iş kalmıyor. SHÇ yetkilileri evinize gelerek hastayı görecekler uygun görürlerse maaşınız bağlanır. Tabi birde gelir durumunu gösteren belgeler isteyecekler sizden. Maaş alıyorsanız bordrosu v.b gibi. Bu süreç ne zamana sonuçlanır? Her ile göre değişiyor. O ildeki yoğunluğa bağlı. Ama ortalama 2 ayda net cevabı alırsınız.

sinandeniz

Üye
Üye
sağlık il müdürlğüne müracaat ederiseniz size gereken yardımı sağlayacaklardır rapor alma konusunda geçmiş olsun allah şifa versin

Tekerlekli Sandalye