Akülü sandalye almak için çıkardığım rapor %37'ye düştü. Bakım ücretim kesilirmi?

seda06

Üye
Üye
merb halil bey ve yalçın bey bakım parası alıyorum son 7 ay önce akülü araç için alınan düşük oranlı%36 bir rapor aldım fakat bu raporu kabul etmedi sgk çünkü elimin birinde sakatlık olmadığı için bu raporun geçerliliğinin olması için illakı kol veya el sakatmı olması lazım çok saçma birşey kınıyorum bu saçmalığı çıkaran doktorları neyse konuya geleyim buraporumu sgk kurumuna veya herhangi bir kuruma vermedim elimde kaldı sosyal hizmetler bakım maaşımı kesermi bu rapordan dolayı veya nasıl bir çıkış yolu bulmalıyım sistemde görünürmü ceza falan gelirmi cvp verirseniz sevinirim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Akülü sandalye alması uygundur raporu için dr'lar iki elin-kolunda kullanılamaması veya kısıtlı kullanılması şartını arıyor. Kollarda sorun yoksa akülü değilde "manuel sandalye alması uygundur" raporu veriyorlar. Düşürülen oran bakım maaşını etkilermi çok düşük bir ihtimal. Kesilmeyeceğini umalım.

tokgönül

Üye
Üye
peki Halil bey bir el kullanılamıyorsa akülü 1 defaya mahsusmu veriliyor.yoksa 5 yılda veya 10 yılda bir alınabiliyormu? teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
5 yılda bir yenileme hakkı var diye biliyorum.

Tekerlekli Sandalye