Akülü sandalye iadesi

Sairane

Üye
Üye
Merhaba ben 5-6 ay önce bir araç aldım, fakat yol tutuşu vb nedenlerden dolayı iade etmek istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim. teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Araçta imalata dayalı mekanik bir arıza olmadığı müddetce satıcı veya üretici firmanın ürünü geri alacağını zannetmiyorum.

kartalreis

Üye
Üye
Garanti belgeniz varsa garanti şartlarına bakın, iade ile ilgili bir madde olabilir..

Hakan Usta

Üye
Üye
Faturada yazılı olan marka ve model ve seri numaraları doğruysa akülü sandalyenin katalogunda yer alan bilgilerle size verilen sandalyedeki özellikleri karşılaştırın. Bazen firmalar ürün üzerindeki motor, joystick, akü gibi pahalı parçaların ucuz modellerini takıp aynı model adında satabiliyor. Yani reklam a markası . Senin a diye aldığın üründe a yazıyor ama ürün b markası olabiliyor. Fatura ve Katalog ile senin cihaz arasında gözle görünür farklar varsa tüketici mahkemesine gidebilirsiniz. Bilirkişi raporuyla kanıtlanırsa davayı kazanırsınız. Daha önce bir kaç kez böyle bilir kişi raporları yazdım.
Örneğin dolgu tekerlekler yazar katalogda ama sandalyede havalı teker takılıdır. Dört tane havalı teker 300 TL ediyorsa aynı tekerleklerin dolgu olanı 700 TLye alınabiliyor. Ingiliz VR2 joystick yazıyorsa katalogda takımı 1500 TL . Sandalyede VR 2 yerine VSI joystick takılıysa bunun ederi 700 TL. Ya da 320 watt motor yazıyorsa sandalye 8 km hızla gider. 320 Watt motorun sağ sol çifti 1800 TL. Sandalyeye yerine 200 watt takmışsa 200 watt motorun çifti 1000 TL ve 200 watt motor en fazla 5,5 km hız yapabilir ve 60 kilonun üzerindeki hastalarda rampaya tırmanırken gücü yetmeyeceği için motor sıkışarak ya joysticki yakar ya da aşıroakımdan aküleri bozar. Motor da bu zorlammada arızalanabilir.
Işte bu nedenlerle akülü sandalye alırken kilonuza,vücut tipinize, bacak boyunuza ve kullanacağınız bölgenin cığrafi yapısına uygun akülü sandalye almalısınız.

Tekerlekli Sandalye