Akülü sandalyem için akü markası önerebilirmisiniz?

eser37

Üye
Üye
Hayirlı günler arkadaslar ben bır konuda fikir almak istedım benım 2 adet akulu arabam var biri yanımda digeri memleketımde 2 arabamında aküsü kuru akü aküler bu yaz memleketıme gıttimde akulerı sarj edemedım akuler tamamen bıtmıs akuler tamamen boşalmıs 1 yıl çalısmadıgından dolayı, akulu arabamı kullanamadım bana dayanıklı 1 yıl calısmasa bıle akuler bosaldıgı zaman sarj eebılecegım bır aku onere bılirmısın yada bşka bır cozum yolu soylermısin?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
10 yıl ömür beklentili jel aküleri önerebilirim. Akülü Sandalyeler İçin Jel Akü
Kendimde bu akülerden kullanıyorum. DEEP-CYCLE (DERİN DÖNGÜLÜ) JEL AKÜLER Akülü sandalyeler için en uygun akülerdir. Deep Cycle özelliği doldur boşaltta kısalan akü ömrünün kısalmaması sağlayan bir teknolojidir. Yalnız aküler uzun süre kullanılmadığında hiçyoksa ayda bir kere sarj edilmedilir. Ha 1 yıl sarz edilmeyen bir aküde normal şartlarda tam olarak tükenmemesi lazım ama sıradan kuru akülerde bu sıkıntıların yaşanması gayet normal.

Goldmedikal.com

Üye
Üye
Sayın eser37,

Aküler Hakkında Faydalı Bilgiler.

• Akülerinizi mutlaka tamamen kullanıp bitmeden önce şarja takın. Akülerinizin uzun ömürlü olması, şarj seviyelerinin yüksek tutulmasına bağlıdır. Ne kadar az kullanıp şarj ederseniz kullanım ömrü o kadar uzun olacaktır.
  • Kullanmadığınız zamanlarda dahi akülerinizi her gün mutlaka şarj ediniz. Akülerinizi kesinlikle boş durumda muhafaza etmeyiniz.
  • Akülü sandalyenizi uzun süre kullanmayacağınız zaman da aracı şarjda bırakabilirsiniz. 3-4 ay şarj edilmeyen akülerde geri dönüşümü olmayan şekilde tahribat meydana gelir.
  • Soğuk havalarda akünüzün kapasitesi azalacaktır.

Sonuç Olarak
İlk önce akülere yük bindirecek her türlü etkiden korunmalıyız. Bunu için lastiklerimizi eskiyince değiştirmeli, ön tekerleklerin hem göbek rulmanlarının, hem de maşalarının rulmanlarının yağlı ve iyi durumda olduğundan emin olmalıyız. Aracı zorlamaktan kaçınmalı, bozuk yolda sürmemeli, ağır yük altına sokmamalıyız.​

İletisim.jpg

Tekerlekli Sandalye