Alan derslerinin kaldırılması

eser37

Üye
Üye
merhaba arkadaslar ben a.ö.l ye kaydımı yaptırdım alanım genel kültür pc den ders seçmem gerekliymiş onuda secemedim daha Sebebini arastırırken a.o.l web sitesinde DERS SEÇİMİ İLE İLGİLİ DUYURU!
Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın 20/07/2010 tarih ve 76 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Orta öğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesine göre tüm orta öğretim kurumlarında olduğu gibi Açık Öğretim Lisesinde de 2010–2011 eğitim öğretim yılından itibaren alan dersleri kademeli olarak kaldırılmıştır.

Alan derslerinin kaldırılması nedeniyle Açık Öğretim Lisesinde okutulan dersler Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’ndan gelecek olan haftalık ders dağılım çizelgesine göre yeniden sistem üzerinde tanımlanması gerekmektedir. Sistem üzerinden ders tanımı yapılıncaya değin yeni kayıt yaptıran veya kayıt yenileyen öğrenciler ders seçimi yapamayacaklardır. Ders seçiminin sistem üzerinden ne zaman yapılacağı internet adresimizden ilan edilecektir. Ders seçimi yapacak öğrencilerimizin web sitemizi takip etmeleri gerekmektedir.
bu yazıdan anladığım kadarıyla ALAN dersleri kaldırılmış(ALAN DERSİ NEDİR) bu ıyımı oldu kötümü oldu? şimdi ne olacak? (ALAN DERSİ ) ne işe yarıyordu?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Alan dersi; Öğrenciyi, girmeyi hedeflediği yükseköğretim dalına veya mesleğe yönelten ve ona bu yönde gelişme olanağı sağlayan derslerdir.

Tekerlekli Sandalye