Alaplı‘da Engellilere Memurluk Sınavlarına Hazırlık Kursu Açıldı

gülümse_hayata

Üye
Üye
Alaplı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Anadolu Engelliler Derneği Alaplı Şubesi işbirliği ile ilköğretim okulu mezunu engellilere yönelik memurluk sınavlarına hazırlık kursu açıldı.

Alaplı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Uludağ, Anadolu Engelliler Derneği Alaplı Şubesi işbirliği ile ilköğretim okulu mezunu engellilere yönelik memurluk sınavlarına hazırlık kursu açıldığını söyledi. 15 engellinin eğitim gördüğü kursun açılışının ilerleyen günlerde gerçekleştireceklerini kaydeden Uludağ, ”Alaplı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Anadolu Engelliler Derneği Alaplı Şubesi işbirliği ile 3 Mart 2011 ve 28 Mayıs 2011 tarihleri arasında ilköğretim okulu mezunu engellilerimize yönelik Devlet Memurluğu sınavlarına hazırlık kursu açılmıştır. Bu kursta Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya, Yurttaşlık Bilgisi ve 657 sayılı devlet memurları kanunu konularında 15 engelli vatandaşımıza eğitim verilecektir” dedi.

Anadolu Engelliler Derneği Alaplı Şube Başkanı İsmail Korkut da, ”Bilindiği gibi 2011 yılında kamuya 26 bin engelli memur alımı yapılacağı açıklanmıştır. Bu alımların yapılması halinde Alaplı‘da yaşayan engellilerimizin henüz takvimi belli olmayan ancak Mart, Nisan döneminde bazı kamu kurumlarının yapacağını düşündüğümüz muhtemel engelli memur alımı sınavlarına daha iyi hazırlanarak sınavlarda daha başarılı olmalarının sağlanması ve Alaplı‘dan daha çok engellimizi istihdam edebilmek noktasında derneğimiz tarafından Alaplı Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile sınavlara hazırlık kursu planlanmış ve açılmıştır” diye konuştu.

dikkathaber

Tekerlekli Sandalye