Alaşehir'e Zihinsel Engelliler İçin Okul Yapılacak

gülümse_hayata

Üye
Üye
Alaşehir ilçesinde Kaymakam Musa Uslan başkanlığında, kurum ve kuruluşlar ile siyasi parti temsilcilerinin katıldığı toplantıda, Alaşehir'e Eğitilebilir Zihinsel Engelliler Okulu açılması için komisyon kurulmasına karar verildi.
Alaşehir Sarıkız Sosyal Tesisleri'nde yapılan kahvaltılı toplantıya Kaymakam Musa Uslan'ın yanı sıra Belediye Başkanı Kadir Daş, belde belediye başkanları, okul müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri yöneticileri ve daire amirleri katıldı. Açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ayhan Yılmaz, Alaşehir'de eğitimde başarı seviyesini yükseltmek amacıyla bu toplantıyı düzenlediklerini söyledi. Yılmaz, "Alaşehir'de yaklaşık 18 bin öğrencimiz eğitim görüyor. Bu sayı bir çok ilçemizin nüfusundan daha fazla. İlçemizde sınıf bazında ortalama 22 kişilik sınıflar olarak Türkiye standartlarının altındayız. Sınıf ihtiyacımız yok. Ancak eğitilebilir düzeyde özürlü çocuklarımız için ilçemizde bir okulumuz yok. Bu öğrencilerimiz her gün Salihli'ye gidip gelmekteler. Yaklaşık 150 civarında bu durumda olan öğrenci tespitimiz var ancak tesbit edemediğimiz bir çok eğitilebilir nitelikte olup özürlü konumunda olan öğrencilerimizin olduğunu tahmin ediyoruz. Bunlar için ilçemizde bir okul açmayı amaçlıyoruz. Bu toplantıyı bu nedenle düzenledik. Bu okulumuzu açabilmemiz halinde bu öğrencilerimizi de zihinsel ve duygusal yönden geliştirerek, tüketen durumundan kurtarıp üreten konumuna getirmeyi amaçlıyoruz. Açmayı planladığımız okulda herkesin katkısı olsun, herkes destek versin istiyoruz." dedi.

Belediye Başkanı Kadir Daş ise, "İlçemizde ilk kez böyle bir toplantı düzenleniyor. Bu tür toplantılar sık sık yapılarak eksiklerimiz, yaptıklarımız ve yapamadıklarımızın öz eleştirisini yapma fırsatı buluruz. Milli Eğitim Müdürlüğü'nden böyle bir talep gelince, yapılacak okul için belediye olarak Yeni Mahalle'de bulunan bin 250 metre kare arsayı bağışladık. Desteklerimiz sürecek."dedi.

bizdevarizgazetesi

Tekerlekli Sandalye