Alcatel One Touch Idol Ultra,Idol 2, Idol 2 Mini S,Idol X+ Telefon İncelemeleri

Alcatel One Touch Idol Ultra, 6.45 mm'lik inceliği ve 115 gram ağırlığı ile 4.7 inçlik ekran boyutu göz önüne alındığında en hahif ve en ince Android telefonlardan birisi.

Alcatel One Touch Idol Ultra.jpg

Alcatel One Touch Idol Ultra Telefon İncelemesi

Alcatel One Touch Idol Ultra ve başlıca özellikleri;

Ekran: 4.7'' 720 x 1280 Piksel HD Super AMOLED
İşletim Sistemi: Android 4.1
İşlemci Hızı: 1.2 GHz
Dahili Hafıza: 16 GB
Ram: 1 GB
Kamera: 8 Megapiksel
Pil:1800 mAh
Ağırlık: 115 g
Kalınlık: 6.45 mm

Alcatel One Touch Idol Ultra'nın 16 GB'lık dahili hafızasının 13.3 GB'lık kısmı kullanıcılar için ayrılmış durumda.

Çift çekirdekli 1.2 GHz'lik işlemci hızına sahip olan Alcatel One Touch Idol Ultra'nın bizce 1800 mAh'lık pil kapasitesi 4.7 inçlik ekrana sahip bir akıllı cep telefonu için biraz az bir kapasite gibi.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Alcatel OneTouch Idol 2 Telefon İncelemesi

Ekran: 5.0'' 540 x 960 Piksel IPS LCD
İşletim Sistemi: Android 4.2 (Jelly Bean)
İşlemci: 1.3 GHz (4 çekirdek)
Dahili Hafıza: 8 GB
Kamera: 2 Mp Ön ve 8 Mp Arka
Pil: 2000 mAh
Ağırlık: 128 gr
Kalınlık: 7.3 mm

Android 4.2 (Jelly Bean) işletim sistemi ile gelen Alcatel OneTouch Idol 2'yi aldıktan sonra kullanıcıları Android sürümünü 4.4 (KitKat)'a yükseltebilirler.

1.3 GHz'lik 4 çekirdekli işlemcisi, HDR kayır yapabilen 8 megapiksel arka kamerası ve 8 GB'lık dahili hafızası artıları arasında. Cihaz ayrıca 32 GB'a kadar mikro SD kartları desteklemekte.

NFC ve A-GPS desteği bulunan cihazda Radyo bulunmamakta.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Alcatel OneTouch Idol 2 Mini S Telefon İncelemesi

Alcatel OneTouch Idol 2 Mini S akıllı cep telefonu ve başlıca teknik özellikleri;

Ekran: 4.5'' 540 x 960 Piksel IPS LCD
İşletim Sistemi: Android 4.3 (Jelly Bean)
İşlemci: 1.2 GHz (4 çekirdek)
Dahili Hafıza: 4 GB
Kamera: 2 Mp Ön ve 8 Mp Arka
Pil: 2000 mAh
Ağılık: 116 gr
Kalınlık: 8.5 mm

Android 4.3 (Jelly Bean) işletim sistemi ile gelen Alcatel OneTouch Idol 2 Mini S akıllı cep telefonunun 1.2 GHz'lik 4 çekirdekli işlemcisi ve 1 GB'lık Ram kapasitesi ve 1080p HD video kaydı yapabilen 8 megapiksellik arka kamerası artıları arasında.

4 GB'lık dahili hafızaya sahip olan cihaz ayrıca 32 GB'a kadar mikro SD kartları desteklemekte.

Ayrıca 4G (LTE) iletişimi ve NFC'yi de destekleyen cihazda RDS destekli FM Radyo ve A-GPS desteği de bulunmakta.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Alcatel OneTouch Idol X+ Telefon İncelemesi

Alcatel OneTouch Idol X+ ve başlıca teknik özellikleri;

Ekran: 5.0'' 1920 x 1080 Piksel IPS LCD
İşletim Sistemi: Android OS 4.2.1 (Jelly Bean)
İşlemci: 2 GHz (4 çekirdek)
Dahili Hafıza: 16 ve 32 GB
Ram: 2 GB
Kamera: 13.1 Mp Ön ve 2 Mp Arka
Pil: 2500 mAh
Ağırlık: 130 gr
Kalınlık: 7.9 mm

Android OS 4.2.1 (Jelly Bean) işletim sistemi ile gelen Fransanın teknoloji devi firmalarından Alcatel'in OneTouch Idol X+ modeli özellikle 2 GHz'lik 4 çekirdekli Cortex A7 işlemcisi ve 2 GB'lık Ram kapasitesi ile dikkati çekiyor.

Genelde uygun fiyatlı akıllı telefonları ile piyasada olan Alcatel'in bu modeli genelde üst seviyeye hitap edecek bir cihaz diyebiliriz. Fakat neden Adnroid işletim sürümünün son sürümü ile çıkmadığı bizce bir merak konusu.

İşte dikkati çeken bir nokta daha. 16 ve 32 GB GB'lık dahili hafıza seçenekleri bulunan Alcatel OneTouch Idol X+'te Hafıza Kartı yuvası bulunmuyor.

A-GPS desteği ve FM Radyosu'da bulunan cihazın 13 Megapiksellik arka kamerası ve 2 Megapiksellik arka kamerası 1080p HD video kaydı yapabilmekte.

Ekli dosyalar

• Alcatel One Touch Idol Ultra.jpg
    Alcatel One Touch Idol Ultra.jpg
    46.6 KB · Görüntüleme: 135
Geri