Aldığım H sınıfı ehliyetle ÖTV den yararlanabilir miyim?

HASAN1540

Üye
Üye
Merhabalar;

B sınıfı ehlıyetım vardı. Normal arac kullabılıyorum. Yanlız OTV den yararlnamak ıcın ehlıyetımı degısıtırdım ve H sınıfı yaptırdım. Yanlz B sınıfı ehlıyetımı H sınıfı yapmak ıcın Istanbul Numune hastenesıne gıttım ve ordan saglık rapru aldım Not olarak Otomatık arac kullabılır notunu dustuler. Ben sımdı otomatık arac alacagım?
1: Otomatık arac almak ıcın her hangı bır ozur oranı yok ( sadece otomatık arac kullablır ıbresı var)
Bu raporla arac alabılırmıyım. ( sag ayagımda 5 cm kısalık var ) normalde ısle ılgılı %40 raprum var
Nufus cuzdanımdada %52 ozurludur dıye not dusmusler

Yardımlarınız ıcın tesekkur ederım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
H sınıfı ehliyet tek başına bi anlam ifade etmez. ÖTV den yararlanabilmeniz için raporunuzda "tertibatlı araç kullanır" yada "özel donanımlı araç kullanır" ibarelerinin olması gerekiyordu. Sağ ayaktan engelliler gaz pedalını sol tarafa aldıran bi aparatla ÖTV den yararlanıyor. Bu şekilde ÖTV indirimli araç alanlar var. Ama sizin elinizdeki mevcut raporla bunu yapamazsınız. Raporda özel donanımlı araç kullanır ibaresinin yazması gerekirdi.

HASAN1540

Üye
Üye
Halıl bey cevap ıcın cok tesekkur ederım.

Yanlız ehlıyetımı 09/12/2011 tarıhınde yanı bugun yenı aldım . Ehliyetımde Kullandıgı Cıhaz ve protezlerın bolumun altında Oto Vıteslı arac dıye yazı yazmıslar.

Bu durumda bu yazı her hangı bır ıse yaramazmı arac alırken OTV ıcın

Yada benım tekrardan gıdıp numune hastanesıne rapormu cıkartmam gerekıyor. Rapor cıkartıkendende neler yazılmasına dıkkat edecegım. O alınacak olan rapor bana yeterlımı arac alımında.

tesekkur ederım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Raporda mutlaka, "H sınıfı ehliyet alır, özel donanımlı araç kullanır (ya da otomatik vitesli araç kullanır)" ibareli rapor almanız gerekiyor. Keşke rapor almadan önce konu açsaydınızda daha önceden bu bilgiyi verseydik. Şimdi yeniden rapor çıkarmak hayli iş.

HASAN1540

Üye
Üye
Tesekkur ederım cevap ıcın ;

Sanırım bıraz rapor ıcın zorlanacagım ama tekrardan cıkartacagım.

volkqn

Üye
Üye
tekrar bsvuru yaptın mı sonuç ne oldu ?

Tekerlekli Sandalye