Aldığım raporun sağlık kurulu raporu şartlarını taşımadığı söyleniyor?

galipcanohde

Üye
Üye
selamlar. ben %90 ağır zihinsel özürlü sağlık kurulu raporu aldım. raporda 4 psikiyatri dr.imzası var. bazı başvurduğum kurumlarda bu rapor sağlık kurulu raporu şartlarına uymuyor diye geri çeviriyorlar. nedenide iç hastalıkları, göz hastalıkları, kulak-burun-boğaz, genel cerrahi veya ortopedi, nöroloji vs.bölümlerinin bulunmamasıymış. 4 psikiyatri dr.nun imzaladığı sağlık kurulu raporu geçerlimidir. geçersizmidir.

İsen Buga

Üye
Üye
HEyet raporu değil o.. Almanız gereken heyet raporu. Siz normal rapor almıştınız. 4 değil de 10 psikiyatri Dr imzalasa bile yine heyet raporu isterler. Heyet raporu farklıdır onu almalısınız.. Bu arada heyet raporunda %isgucu kaybı yazar. Özür nedeni ile oluşacak isgucu kaybı. Dolayısıyla tam tesekkullu hastaneye gidip heyet raporu almalısınız.

galipcanohde

Üye
Üye
sağlık kurulu raporu şekli

.....hastanesi sağlık kurulu raporu.... yazıyor başlıkta sağlık kurulu raporu adı üstünde.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sağlık kurulu raporları tam teşekküllü hastanelerden ve tüm branş dr larına muayene olarak alınır. Sen sadece psikytra görünmüşsün o rapor geçersizdir.

galipcanohde

Üye
Üye
hastaneye özellikle sordum. bu sağlık kuruluraporu mu diye. onlar dedi. buyeni çıktı artık böyle dedi.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Elindeki raporun "usulune uygun düzenlenerek alınmış sağlık kurulu raporu" olduğunu iddia ediyorsan bizim yapacağımız bi şey yok. Diğer kurumları ikna etmeye bakın o halde.

İsen Buga

Üye
Üye
Heyet raporunda calışma gücü kaybı yada isgucu kaybı yazar.... Mesela %90 oranında isgucu kaybı mevcuttur. Hastalıklarına gelince not düşer gibi hastalığı belirtirler. Mesela zihinsel sorun nedeni ile% 90 oranında isgucu kaybı mevcuttur...

Ancak normal kurul raporunda hastalığın ilerleme derecesi yazılır. Sizin aLdiginiz sadece normal kurul raporu. Aslolan heyet raporudur. Hastanede heyete gireceksin o da bağımsız ve ayrı biridir. Tum doktorlardan muayeneden gececeksin. Tum branşlardan yani...

Hemşireye sorduğun soru farklı olmalı tum branşlardan heyet raporu almak istediğinizi söyletmelisiniz.

galipcanohde

Üye
Üye
İBŞB toplu taşıma kartında ve vergi dairesi vergi indirimind kabul etti. özürlü kimlik kartında SHCEK kabul etmedi.

erol__81

Üye
Üye
arkadaşlar, ben 1,5 sene önce motorsiklet kazası sonucu bacağımda açık çok parçalı kırık, sinir yaralanması oluştu.
sigorta şirketinden özür oranında para almam için avukatım hastaneden özür raporu almamı istedi.
bursa uludağ hastanesine başvurdum, beni fizik tedavi, kalp damar cerrahı ve nöroloji servisine gönderdi. hepsi randevulu sistemle çalıştığından tam olarak raporu çıkaramadım.
benim sorum,
her bölüm bir oran verecek, bu oranlar toplanacakmı? yoksa ortalaması mı alınıyor.
bacağımda dikiş izi ve açık yaranın oluşturduğu iz mevcut. hani cilt içinde rapor alınabiliyormu?
alınıyorsa 3 bölüme sevkim oldu, bu saatten sonra ne yapabilirim. baştan tekrarmı başvurmak gerekiyor yoksa düzeltme olabilirmi?
bu şekilde alacağım rapor işçi bulma kurumuna ve sigorta şirketine yeterli olurmu? (bu kurumlar için istedim.)
vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Birden fazla hastalık-sakatlık varsa hepsi için ayrı ayrı oran belirlenir, daha sonra bu oranlar baltazar formulüyle toplanıp nihai oran belirlenir. Yok eğer tek hastalık-sakatlık varsa sadece ona rapor oranı belirlenir.
Alacağınız rapor "usulüne göre düzenlenmiş" sağlık kurulu raporu (sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastaneden alınmış olması) olur ise ise işinizi görür tabi.

erol__81

Üye
Üye
halil bey, verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim. cilt veya deri üzerindeki iz özür kapsamına giriyormu acaba. bu konuda bilginiz var mı? iyigeceler

M

mavibalina2012

Guest
Sağlık Kurulu Raporları geniş kapsamlıdır birçok kapsamı içinde barındırır.İstirahat amaçlı aldığımız heyet raporuna bile Sağlık Kurulu Raporu denilir ve en aza 3 uzman doktor imzasıyla verilir. Engelliler için verilen Sağlık Kurulu Raporunda ise sakatlığa teşkil eden hastalığınızın bölüm doktorunun yanısıra heyette yer alması gereken diğer doktorlarda onay verirler bunların onayı olmadan rapor geçerli kılınmaz. Bu raporlarda mutlak surette oran belirtilir alt kısımda açıklamalar kısmına raporun ne amaçla verildiği açık şekilde beyan ediliır...Misal, Özürlü Kimlik kartından faydalanmak için, vergi indiriminden faydalanmak için, çalışabileceği işin mahiyeti gibi unsurlar bulunur...Talebiniz doğrultusunda birden fazla açıklama da bu kısımda yer alır hem Özürlü Kimlik kartından hem de vergi indiriminden faydalanabilirsiniz vb.Galipcanohde bu işin eskisi yenisi olmaz ltf. siz talebinizi hatırlayın çünkü Sağlık Kurulu Raporu geçersiz demek de yanlıştır çünkü bireylerin talepleri doğrultusunda hazırlanır...

Tekerlekli Sandalye