Ali Ağaoğlu nereye başkan oldu?

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
5590.jpg

Ağaoğlu İnşaat patronu Ali Ağaoğlu, çok önemli bir başkanlığı devralıyor.

Onursal Başkanlığı’nı Sayın Dilek Sabancı’nın üstlendiği Türkiye Özel Sporcular Derneği'nin (TÖSSED), Başkanlığı'na, Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Ağaoğlu getirildi.

TÖSSED, 8 yaş üzeri zihinsel engelli bireylere çeşitli olimpiyat sporlarında düzenli eğitim ve yarışma olanakları sağlayarak fizik kondisyonlarını, motor becerilerini ve yeteneklerini geliştirmelerine, cesaretlerini sergilemelerine, başarının mutluluğunu yaşamalarına, toplum ile ilişkilerini güçlendirmelerine yardımcı olmayı amaç edindi..

185 ülkede faaliyet gösteren ve 3 milyonun üzerinde zihinsel engelli bireye ulaşan, Uluslararası Özel Olimpiyatlar Organizasyonu'nun Türkiye'deki tek resmi yetkilisi olan TÖSSED Başkanlığı'nı bundan sonra Ali Ağaoğlu yapacak..

4 yıldır TÖSSED Başkanlığı'nı yürüten Sayın Necmettin Aydın, 5 Nisan 2011 Salı günü yapılacak tören ile, görevi Sayın Ağaoğlu'na devredecek.

F

Fırtına

Guest
Özel Sporcular”ın yeni başkanı Ali Ağaoğlu, işadamlarına çağrı yaptı

5614.jpg

TÖSSED Başkanlığı görevini Necmettin Aydın’dan devralan Ali Ağaoğlu, işadamlarına çağrıda bulunarak "Ellerinizi cebinize atın" dedi.

Zihinsel engelli çocuklarımızın ve gençlerimizin spor yoluyla topluma kazandırılmasını amaçlayan Türkiye Özel Sporcular Derneği (TÖSSED) Başkanlığı’na, Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Ağaoğlu getirildi. Başkanlık görevini Ağaoğlu My City Oteli'nde düzenlenen törenle Necmettin Aydın’dan devralan Ali Ağaoğlu, işadamlarına çağrıda bulunarak “Engellilerin sorunları bir toplum meselesidir, hepimiz sosyal sorumluluk anlayışı içinde bu harekete katılmalıyız” dedi.

Devir- teslim törenine; Dilek Sabancı, Ali Ağaoğlu, Necmettin Aydın’ın yanı sıra, TÖSSED Yönetim Kurulu Üyeleri, Özel Sporcular ve basın mensupları katıldı. Dilek Sabancı, törende bugüne kadar derneğe yapmış olduğu maddi ve manevi destekler için Necmettin Aydın’a teşekkür ederek, plaket takdim etti.

ONURSAL BAŞKAN DİLEK SABANCI: RAHMETLİ BABAM ŞAŞIRIRDI

2002 yılında kurulan ve Onursal Başkanlığı’nı Dilek Sabancı’nın üstlendiği TÖSSED Başkanlığı’nı, 4 yıldır Necmettin Aydın yürütüyordu. Aydın, 5 Nisan 2011 Salı günü Ağaoğlu My City Hotel İstanbul’da yapılan törenle görevi Ali Ağaoğlu'na devretti.

Törende konuşan Dilek Sabancı “143 bin üyemiz var Hedefimiz 2.5 milyon engelliye ulaşmak. Amacımız Avrupa Özel Sporcular şampiyonası’nı İstansbul’da yapmak. Rahmetli babam olsaydı inanmazdı. Bana bu işe kalkışıyorsun, bir tek sen kalırsın arkanda kimse olmaz derdi. Maneviyatı bulursun, maddiyeti bulamazsın’ demişti. Ama bugünlere geldik” dedi.

Ali Ağaoğlu’nun başkanlık görevini kabul etmesinden dolayı duyduğu mutluluğu da dile getiren Sabancı konuşmasında; “Sayın Ali Ağaoğlu’nun yardımsever kişiliğini, sosyal sorumluluk projelerine bakışını ve yaptığı destekleri herkes biliyor. Kendisi daha önce TÖSSED yararına düzenlediğimiz etkinliklere de sponsor olmuştu. Dernek Başkanlığı’nı teklif ettiğimizde bizi kırmadı, kendisine bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Engelsiz bir yaşam kurma çabamızda bize katkıda bulunan Ağaoğlu’nun desteği ile Özel Sporcularımız için çok daha büyük projeleri birlikte başaracağız.” dedi.

25 Haziran-4 Temmuz tarihleri arasında Atina’da gerçekleşecek Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları’na, Özel Olimpiyatlar Türkiye Takımı olarak 109 sporcu ile katılacaklarını hatırlatan Sabancı, hedefinin Avrupa ve Dünya Özel Olimpiyatları’nı Türkiye’de yapmak olduğunu sözlerine ekledi.

ALİ AĞAOĞLU; BABAMBAN SONRA SABANCI’YI ÖRNEK ALDIM

Türkiye Özel Sporcular Derneği (TÖSSED) Başkanlığı’na seçilen Ali Ağaoğlu çalışma hayatı boyunca yaptığı en onurlu işlerden birini başardığını belirterek şöyle konuştu;

“Engellileri sporla topluma kazandırmak yüce bir iştir. Halen 82 yaşında olan babamdan sonra ticarette ve hayatta örnek aldığım kişilerden birisi Sakıp Sabancı’dır. Hem iş hayatıma hem de toplamdaki hareketleriyle herkese örnek olmuştur. Babam bana ‘oğlum verdikçe paran artar’ demiştir. Ayrıca “Parayı başına koyarsan seni çökertir, ayağının altına alırsan yüceltir’ sözlerini unutmam. Bütün işadamlarını böyle yüce bir göreve davet ediyorum..”

Başkanlığı devralan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu yaptığı konuşmada; ‘TÖSSED Başkanlığı benim için gerçekten onur verici bir unvan.. TÖSSED bugüne kadar zihinsel engelli genç kardeşlerimizin topluma kazandırılması ve daha kaliteli bir yaşam standardına kavuşması için çok önemli çalışmalara imza attı. Ben de bu çalışmalara imkanlar elverdiği ölçüde katılmaya ve desteklemeye çalışanlardan biriydim. TÖSSED adına daha aktif çalışma imkanı bulduğum için de ayrıca mutluyum. Bugün bayrağı Necmettin beyden devralıyorum. Kendisinin Sayın Dilek Sabancı ile birlikte bu gençlerimiz üzerinde çok kıymetli emekleri var. Ben de derneğimiz çatısı altında Dilek hanımın ve Necmettin beyin önderliğinde ortaya çıkan eserleri geliştirmek ve yenilerinin ortaya çıkmasına katkıda bulunmak için var gücümle çalışacağım. Bu onurlu görev için başta Sayın Dilek Sabancı ve Sayın Necmettin Aydın olmak üzere herkese şükranlarını sunuyorum” şeklinde konuştu.

NECMETTİN AYDIN; 30-40 ORGANİZASYON YAPTIK

TÖSSED Koordinatörü Melih Gürel’in açış konuşmasından sonra yapılan törende görevi Ali Ağaoğlu’na devreden Necmettin Aydın iki yıllık çalışma döneminde 30-40 organizasyon yaptıklarını, Dilek Sabancı’nın katkılarıyla engellilerin meselelerini topluma yaymaya çalıştıklarını belirterek “Avrupa Özel Olimpiyatları Şampiyonası’nı Türkiye’ye getirrmek için gerekli altyapıyı hazırladık” dedi.

Dilek Sabancı’dan sonra kürsüye çıkan Necmettin Aydın, “Engellilerin sorunlarının sadece onları ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimini ilgilendiren toplumsal bir mesele olduğunu hatırlatarak, öncelikle “zihinlerdeki engellere” karşı mücadele etmek gerektiğini söyledi. Başkanlık yaptığı 4 sene boyunca, sporun zihinsel engelli çocuklar ve gençler üzerindeki olumlu etkilerini daha yakından gözlemlediğini dile getiren Aydın, Ulusal ve Uluslar arası karşılaşmalara katılan sporcularımız hiçbir engelin başarıya engel olamayacağını bize kanıtladılar. Bizi gururlandıran kazanılan madalyalardan çok, sporcularımızın başarılarından sonra yaşadığı mutluluk oldu” dedi. Bu çocukları hayata bağlamak için daha çok desteğe ihtiyaç olduğunu dile getiren Aydın, Ali Ağaoğlu’na dernek rozetini takdim ederken başarılar diledi.

TÖSSED Hakkında;

Zihinsel engelli çocukları ve gençlerin spor yoluyla topluma kazandırılmasını amaç edinen Türkiye Özel Sporcular, Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (TÖSSED), 2002 yılında halen Onursal Başkanlık görevini yürüten Sayın Dilek Sabancı tarafından kurulmuştur. Yaklaşık 14 bin kayıtlı sporcusu bulunan dernek, 8 yaş üzeri zihinsel engelli çocuk ve gençleri, yakın çevrelerinin dar sınırlarından çıkartarak yaşamın içine çekmeyi, onlara toplumda kabul ve saygı gören, yararlı ve üretken bireyler olabilme fırsatı sağlamayı hedeflemektedir. TÖSSED, Uluslar arası Özel Olimpiyatlar Organizasyonunun Türkiye’deki tek resmi yetkilisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

TÖSSED hakkında bilgi edinebileceğiniz adres; Özel Olimpiyatlar Türkiye - TÖSSED

Özel Olimpiyatlar Hakkında;

Günümüzde 200 milyon zihinsel egeli kişi, dünyanın en geniş engelliler topluluğunu oluşturmaktadır. Bu kişilerin çeşitli sporlar ile uğraşarak fizik kondisyonlarının, becerilerinin, yeteneklerinin, geliştirilmesini, cesaretlerinin sergilenmesine ve başarının mutluluğunu yaşamalarının sağlanmasına ve toplum ile ilişkilerinin güçlendirilmesine yardımcı olmaya çalışılmaktadır. Sporla uğraşan bu kişiler Özel Sporcular olarak adlandırılmaktadır.

Özel Olimpiyatların temelleri ABD’nin eski Başkanı John F. Kennedy’nin kız kardeşi Ms. Eunice Kennedy Shriver tarafından 1962 yılında kendi evinin bahçesinde zihinsel engelli çocuklar için bir kamp açıp, kendileriyle bizzat ilgilenip, spor yaptırması ile atıldı. Ms. Eunice, evinin bahçesindeki huzme havuzunda birkaç zihinsel engelli çocuğu yüzdürürken, bu çocukların spordan çok faydalanacağını görünce başka spor dallarında da çocukları yetiştirmeye başladı. Atletizm, basketbol, voleybol, masa tenisi, artistik jimnastik, halter, futbol, kayak gibi… 1968 yılının Haziran ayında ise ilk Özel Olimpiyatlar Ms. Kennedy Shiriver’ın önderliğinde Chicago eyaletinde 1.000 sporcunun katılımı ile gerçekleşti. Bugün Özel Olimpiyatlar, 30 değişik spor dalında, 181 ülkede, 3.5 milyonun üzerinde sporcusu, 5 milyondan fazla destekçisi, 1 milyon kadar gönüllüsü ile, dünyanın en büyük amatör spor organizasyonudur.

Uluslararası Özel Olimpiyatlar Organizasyonu’na ulaşabileceğiniz adres; Special Olympics: Home

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu Hakkında;

Ali Ağaoğlu, lise öğrenimini tamamladıktan sonra inşaat sektöründeki kariyerine başlayarak yaratıcı ve yenilikçi projeleriyle Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun temellerini attı.

Bugüne kadar, tamamlanan ve teslim edilen konut, iş yeri, fabrika ve benzeri büyük yapılar 2 milyon metrekareyi aştı. 2010 yılının sonunda, Ağaoğlu Şirketler Grubu tarafından 30.000’e yakın konut birimi inşa edilmiş olacak Halen 12.000 adet konutun inşaatı sürdürülüyor. 2011 yılında da 10 bin konutun inşaatına başlanacak.

Yenilenebilir enerji ve turizm alanlarında da faaliyet gösteren Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, şirketleri adına yürütülen sosyal sorumluluk çalışmalarının yanı sıra eğitim, spor ve kültür-sanat alanlarına yaptığı kişisel yardımlarla da tanınmış bir hayırsever..

F

Fırtına

Guest
Ağaoğlu: "TÖSSED Başkanlığı Benim İçin Onur Verici Bir Unvan"

ali-agaoglu.jpg

Zihinsel engelli çocuklarımızın ve gençlerimizin spor yoluyla topluma kazandırılmasını amaçlayan Türkiye Özel Sporcular Derneği (TÖSSED) Başkanlığı'na, Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu getirildi. 2002 yılında kurulan ve Onursal Başkanlığı'nı Dilek Sabancı'nın üstlendiği TÖSSED Başkanlığı'nı, 4 yıldır Necmettin Aydın yürütüyordu.

Zihinsel engelli çocuklarımızın ve gençlerimizin spor yoluyla topluma kazandırılmasını amaçlayan Türkiye Özel Sporcular Derneği (TÖSSED) Başkanlığı'na, Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu getirildi.

2002 yılında kurulan ve Onursal Başkanlığı'nı Dilek Sabancı'nın üstlendiği TÖSSED Başkanlığı'nı, 4 yıldır Necmettin Aydın yürütüyordu. Aydın, bugün Ağaoğlu My City Hotel İstanbul'da yapılan törenle görevi Ali Ağaoğlu'na devretti.

Devir- teslim törenine; Dilek Sabancı, Ali Ağaoğlu, Necmettin Aydın'ın yanı sıra, TÖSSED Yönetim Kurulu Üyeleri, Özel Sporcular ve basın mensupları katıldı. Dilek Sabancı, törende bugüne kadar derneğe yapmış olduğu maddi ve manevi destekler için Necmettin Aydın'a teşekkür ederek, plaket takdim etti. Ali Ağaoğlu'nun başkanlık görevini kabul etmesinden dolayı duyduğu mutluluğu da dile getiren Sabancı konuşmasında; "Sayın Ali Ağaoğlu'nun yardımsever kişiliğini, sosyal sorumluluk projelerine bakışını ve yaptığı destekleri herkes biliyor. Kendisi daha önce TÖSSED yararına düzenlediğimiz etkinliklere de sponsor olmuştu. Dernek Başkanlığı'nı teklif ettiğimizde bizi kırmadı, kendisine bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Engelsiz bir yaşam kurma çabamızda bize katkıda bulunan Sayın Ağaoğlu'nun desteği ile Özel Sporcularımız için çok daha büyük projeleri birlikte başaracağız." dedi.

25 Haziran-4 Temmuz tarihleri arasında Atina'da gerçekleşecek Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları'na, Özel Olimpiyatlar Türkiye Takımı olarak 109 sporcu ile katılacaklarını hatırlatan Sabancı, hedefinin Avrupa ve Dünya Özel Olimpiyatları'nı Türkiye'de yapmak olduğunu sözlerine ekledi. Dilek Sabancı'dan sonra kürsüye çıkan Necmettin Aydın, "Engellilerin sorunlarının sadece onları ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimini ilgilendiren toplumsal bir mesele olduğunu hatırlatarak, öncelikle "zihinlerdeki engellere" karşı mücadele etmek gerektiğini söyledi. Başkanlık yaptığı 4 sene boyunca, sporun zihinsel engelli çocuklar ve gençler üzerindeki olumlu etkilerini daha yakından gözlemlediğini dile getiren Aydın, Ulusal ve Uluslar arası karşılaşmalara katılan sporcularımız hiçbir engelin başarıya engel olamayacağını bize kanıtladılar. Bizi gururlandıran kazanılan madalyalardan çok, sporcularımızın başarılarından sonra yaşadığı mutluluk oldu" dedi.

Bu çocukları hayata bağlamak için daha çok desteğe ihtiyaç olduğunu dile getiren Aydın, Ali Ağaoğlu'na dernek rozetini takdim ederken başarılar diledi. Başkanlığı devralan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu yaptığı konuşmada; 'TÖSSED Başkanlığı benim için gerçekten onur verici bir unvan. TÖSSED bugüne kadar zihinsel engelli genç kardeşlerimizin topluma kazandırılması ve daha kaliteli bir yaşam standardına kavuşması için çok önemli çalışmalara imza attı. Ben de bu çalışmalara imkanlar elverdiği ölçüde katılmaya ve desteklemeye çalışanlardan biriydim. TÖSSED adına daha aktif çalışma imkanı bulduğum için de ayrıca mutluyum. Bugün bayrağı Necmettin beyden devralıyorum. Kendisinin Sayın Dilek Sabancı ile birlikte bu gençlerimiz üzerinde çok kıymetli emekleri var. Ben de derneğimiz çatısı altında Dilek hanımın ve Necmettin beyin önderliğinde ortaya çıkan eserleri geliştirmek ve yenilerinin ortaya çıkmasına katkıda bulunmak için var gücümle çalışacağım. Bu onurlu görev için başta Sayın Dilek Sabancı ve Sayın Necmettin Aydın olmak üzere herkese şükranlarını sunuyorum" şeklinde konuştu.

TÖSSED Hakkında;

Zihinsel engelli çocukları ve gençlerin spor yoluyla topluma kazandırılmasını amaç edinen Türkiye Özel Sporcular, Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (TÖSSED), 2002 yılında halen Onursal Başkanlık görevini yürüten Sayın Dilek Sabancı tarafından kuruldu. Yaklaşık 14 bin kayıtlı sporcusu bulunan dernek, 8 yaş üzeri zihinsel engelli çocuk ve gençleri, yakın çevrelerinin dar sınırlarından çıkartarak yaşamın içine çekmeyi, onlara toplumda kabul ve saygı gören, yararlı ve üretken bireyler olabilme fırsatı sağlamayı hedeflemekte. TÖSSED, Uluslar arası Özel Olimpiyatlar Organizasyonunun Türkiye'deki tek resmi yetkilisi olarak çalışmalarını sürdürmekte..

TÖSSED hakkında bilgi edinilebilecek adres: Özel Olimpiyatlar Türkiye - TÖSSED

DHA

Tekerlekli Sandalye