Alınan yetim maaşı işe girince kesilir mi?

eylüldeniz1

Üye
Üye
Devlet memuru olmadıkca kesilmez diye bir yazı okudum. ama bnimkisi kesildi. ben suanda çalılştıgım işimden ayrıldım maaşım baglanmadı tekrar ne yapmam lazım ? ve devlet memuru olarak çalışmadıgım halde kesilen ücretler için dikce yazsam olumlu sonuç alabilirmiyim?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Dul yada yetim maaşı mı çalıştıgınız için kesildi? Eğer sigortalı bir işe girilirse maaş kesilir işten çıkınca yeniden bağlatılabilir

eylüldeniz1

Üye
Üye
Ama okudugum kanunda devlet memuru diye bir yasa geciyor sonuc olarak özel sektorde sigortali olarak çalışıyordum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hayır yanlış okumuşsunuz snaırım yada karıştırıyorsunuz yetim maaşı alırken çalışırsanız maaş kesilir

eylüldeniz1

Üye
Üye
Peki tekrar almak icin ne yapmak lazım? Suanda eski çalıştığım yerden ayrildim evrak falan mi lazim?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Ayrılmışsanız zaten sigortanız durdurulmuştur kuruma gitmeniz durumu izah etmeniz yeterli olacaktır

eylüldeniz1

Üye
Üye
Dilekce evrak gerekmeyecektir yani bulunduğum sehirdeki sgkya gitmem yeterli mi ?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Olacağını düşünüyorum evrak zaten sgk dan alınıyor sizde oraya gideceginiz gerek görülürse ordan alınır zaten

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Neticeyi ve izlediginiz yolu burdan paylaşırsanız aynı durumdaki herkes sizin paylaşımınızdan faydakalancaktır.

Tekerlekli Sandalye