Altan: "2 bin 500 lisanlı sporcuya sahibiz"

gülümse_hayata

Üye
Üye
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkan Vekili Fahir Altan, 13 branşta 2 bin 500 lisanslı sporcuya sahip olduklarını söyledi..

Federasyonun Ocak ayı yönetim kurulu toplantısı başkan vekili Altan'ın başkanlığında, Antakya Anemon Otel'de yapıldı. Altan, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, yönetim kurulu toplantılarını her ay farklı illerde yaptıklarını, ziyaret ettikleri illerde vali, belediye başkanı ile diğer yetkililerle görüşerek engellilerin spora kazandırılması ve onlara uygun tesisler yapılması için girişimlerde bulunduklarını ifade etti.

Altan, engellilerin evden çıkarak spor yapmaları için büyük uğraş verdiklerini, 13 branşta 2 bin 500 lisanslı sporcuya sahip olduklarını belirterek, birçok branşta Avrupa, dünya ve olimpiyatlarda önemli dereceler elde ettiklerini kaydetti.

Yönetim kurulu üyeleri daha sonra Antakya Spor Salonu'nda ''Bölgesel Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi D Grubu''nda Antakya Yaşama Sevinci Spor Kulübü ile Gaziantep Büyükşehir Belediyespor takımları arasında yapılan karşılaşmayı izlediler.

Karşılaşmayı Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Müdürü Mevlüt Aydın ve diğer yetkililer de izledi.

Vali Lekesiz, olanaklar içinde engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için kent genelinde gerekli çalışmaları yaptıklarını, engellilere meslek edindirdiklerini de belirterek, yönetim kurulu toplantısını Hatay'da gerçekleştiren federasyon üyelerine teşekkür etti.

ajansspor.com

Tekerlekli Sandalye