Alternatif Tedavi Yöntemlerini Denediniz mi?

papatya83

Üye
Üye
Arkadaşlar,
Mutlaka bir kez de olsa alternatif tedavi yöntemlerini denemişizdir.
Alternatif tedavi yöntemlerine biz inanmasak bile yakınlarımız teşvik etmiştirler.
Bu başlık altından şimdiye kadar denediğimiz yöntemleri, faydalarını ve zararlarını paylaşalım.
Bitkisel ürünler, gıda takviyeleri vs. birçok şey olabilir.
Hepinizin yorumlarını bekliyorum…

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sevgili papatya güzel bir konuya değinmişsin. Ben alternatif tedavi yöntemlerini denedim ve faydasını gördüm. Çer çöp denilerek modern tıp tarafından itibarsızlaştırılan bu yöntemler modern tıbbın çare bulamadığı çoğu hastalığa çare buluyor bana göre. Fakat bu işin suiistimal edildiği de bir gerçek. Özellikle Ahmet maranki, İbrahim saraçoğlu gibi hocalar bu işi bilimsel verilerle yapan ve önerdikleri kürlerle çoğu hastaya şifa vermiş kişilerdir. Kendi denediğim bitkisel tedavilere gelince.
Bende spastik kolon hastalığı var (bir çeşit bağırsak hastalığı) yaklaşık 10 yıldır bu hastalık ilaç ilaç kullanıyorum. Zaman zaman hastalığın atakları oluyor. Yine böyle bir atak döneminde telefonla saraçoğlu hocaya ulaşmış ve bitkisel tedavisinin olup olmadığını sormuştum. Bana bu hastalığın bitkisel tedavisinin olduğunu ancak gerekli bitkilerin Türkiye de olmadığını getirdiği zaman bana ileteceğini söylemişti. (sonrasında kendisine ulaşamadım ve tedaviyi alamadım.) şimdilik karanfil kürünü dene demişti. Aç karnına 9-10 adet karanfili ikiye bölüp 1 bardak suyla içmemi salık verdi. 10 gün kadar denedim ve çok faydasını gördüm.

2-3 yıl öncede bir çıbanla başım belaya girmiş o dönemde maranki hocanın kürünü denemiş ve faydasını görmüştüm.
Benim konuya ilişkin tecrübem ve görüşlerim bunlar. Senin görüşlerinide alalım.

papatya83

Üye
Üye
Genetik bir hastalığa sahip olmama rağmen destekleyici olabileceği düşüncesi ile çeşitli alternatif tedavi yöntemlerini denedim.
Vitaminler, balık yağları, bitki çayları, arı polenleri gibi çok çeşitli gıda takviyeleri kullandım.
Bioenerjiyi denedim.
Refleksoloji denilen tedavi yöntemini de uygulattım.
Hiç birisinin bana bir katkısı olmadı. Boşuna emek, zaman ve para kaybına sebep oldu.
Özellikle refleksoloji denememden ayrıca pişmanlık duyuyorum.
Burada da paylaşmıştım.
http://engelliler.gen.tr/f31/refleksolojinin-kas-hastaliklarina-etkisi-22888/#post90667
Çok iyi araştırmadan bu tedavi yöntemleri ile zaman kaybetmeyin demeyeceğim. Çünkü herkes başarısız da olsa kendi tecrübesini kendisi kazanmak istiyor.

balkesli

Üye
Üye
omurilik felçlisiyim kendim inanmamama rağmen çevremdeki ve ailemdeki insanların orada biri varmış filancaya iyi gelmiş şurada biri varmış bilmem kime ii gelmiş diyerekten denediğim şeyler oldu birisi masördü bitki yağlarıyla masaj yaparak seni iyileştiririm dedi 2,3 defa yaptıktan sonra belim ağrımaya başladı bıraktım birisi bele sarmak için ot verdi lapa yapıp onu sardım bi süre kullandım ondanda bişey çıkmadı yine bi tavsiye üzerine yine bitkilerle uğraşan biri iyileştirim dedi bilmediğim birsürü şey yedim içtim onu ben bırakmadım 3 ay sonra filan gelmedi bidaha izine raslayamadık :cool: bu arada tabi bunlar hep parayla her geldiklerinde parayı alıp gidiyolar kaplıcada havuza gittim her akşam 4 ay kadar onuda bıraktım en son kuma gömdüler beni kaplıcada öldüm zannettim kendimi:cool: bidahada uğraşmadım sonra yine geldi bi kaç kişi ben iyileştiririm diye ama iyileştir tamam dedim ne kadar istiyon istediğnin iki katı sana ama para iyileştirdikten sonra diyince onlarda kaçtı gelmedi bidaha işini doğru yapan insanlar muhakkak vardır ama dikkatli olun paralarınız boşa gitmesin arkadaşlar...

Tekerlekli Sandalye