Alzheimer hastası için evde bakım ücreti nasıl alabiliriz?

alzheimer

Üye
Üye
Alzheimer hastası kayın valideme bakmaktayız.Kayın validem 80 yaşında.Ben bir kamu kurumunda çalışmaktayım aylık 2000 tl gelirim var.Aynı zamanda kayın validem vefat eden kayın pederiminden kalan aylık 1000 tl ye yakın maaşını almaktadır.2 çocuk ,eşim ve kayın validem ile birlikte evde 5 kişiyiz.Bu gelirlere göre müraccat etmemiz halinde bakım parası alabilirmiyiz.Bakım parası yönetmeliğine göre aylık gelirin kişi başına 423 liraya geçmemsi gerektiğini okudum.ancak çevremizde aynı durumda olan kişilerin aylık gelirin önemli olmadığını aylık gelire bakılmadığını yönetmeliğin değiştiğini söylemektedirler.Bu şekilde yani aylık gelire bakılmadan bakım ücreti aldıklarını söylemektedirler.
Böyle bir durum varmıdır ve bakım ücreti almak için nasıl bir yol izlemeliyiz.Bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bakmakta olduğunuz kişinin sağlık raporunda ağır özürlü ibaresi olması gerekmektedir. Ayrıca bu kişi kendi bir takım ihtiyaçlarını (tuvalet banyo vs..) gibi tek başına gideremiyor olması gerekli aylık gelirin kişi başına bölündüğündse 423 tl geçmemesi gerekiyor bu durumun kaldırıldığı hakkındaki bilgiler yanlıştır hala bu geçerli eğer bu şartlar uygunsa müracatta bulunabilirsiniz.

yapılması gerekenler için ise eki kontrol edebilirsiniz.

http://engelliler.gen.tr/f8/ozurlu-...acaatinda-istenilecek-belgeler-ve-surec-4648/

Tekerlekli Sandalye