Alzheimer hastası ve emekli olan babam için Evde Bakım aylığı alabilir miyiz?

arslanbey

Üye
Üye
İyi günler,Babam Alzheimer hastalığı var daha rapor çıkarmadık ama çıkarmayı düşünüyorum.Doktora gittik gün verdi dediğim gün gel raporu çıkartalım raporu çıkartırsam eğer bağlana bilirmi Babam emekli 960 tl gelirir var bende asgari ücretle çalışıyorum toplam 7 kişiyiz kriterlere uyuyormu evde bakım parası alabilirmiyiz...

S

simurg19

Guest
iyigünler benim babamda alzaymır hastası emekli maaşı var eşimde asgari ücretli 6 kişiyaşıyoruz bakım maaşı alıyorum babamın ropor oranı %83

arslanbey

Üye
Üye
Raporu daha çıkarmadım ama bu hafta başlayacağım.Rapor ne kadar olur onu bilemiyorum benim istediğim.Bu söylediğim kriterlere göre rapor % kaç olmalı birde raporu aldığım zaman nereye baş vurmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim istenilen evrak neler.

S

simurg19

Guest
arslanbey raporu aldıktan sonra bulunduğunuz ilde sosyal hizmetlere başvuruyorsunuz onlar sizi nereye gidileceği yerlere yönlendiriyorlar ben 6 tane kurum dolaştım bankadan tutunda vergi dai tapu belediye tarım ilçe icra müdürlüğü bunları istediler bilmiyorum her yer aynı omuyabilir onlar sizi yönledireceklerdir

arslanbey

Üye
Üye
Arkadaşlar babamın raporunu çıkardım % 92 agır özür yerinede EVET ibaresi var.Şimdi evde bakım aylığı için yapmam gereken neler istenilen evraklar felan

Tekerlekli Sandalye