Ameliyatsız Yakma Yöntemiyle Bel Fıtığı Tedavisi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Yakma yöntemiyle anestezi uygulanmadan fıtık yakılarak küçültülüyor.

Yakarak fıtık tedavi yönteminde, fıtıklı bölgeye elektrotla girilerek doku yakılıyor, hastalar da kısa sürede normal hayata dönüyor.

Bel ağrıları pek çok kişinin şikayeti... Fıtıktan kaynaklanan ağrıların giderilmesi için bazen ameliyat gerekiyor. Yakma yöntemi ise, ameliyata alternatif. Uzman ellerde uygun hastalara uygulanması durumunda bu yöntem olumlu sonuç veriyor.

Balıkesir Üniversitesi Sağlık Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Türkiye'de bu yöntemin uygulandığı merkezlerden biri.

Fıtıklaşmış disk içine gönderilen elektrot yardımıyla verilen ısı, fıtığı yakarak küçültüyor.

Bu yöntemle ilgili bilgi veren Balıkesir Üniversitesi Anestezi ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Köroğlu, “Açık ameliyat sonrası tabii pek çok komplikasyon ortaya çıkabiliyor. Burada uyguladığımız gibi fıtığın içine bir elektrotla girerek yakma yöntemi idet yöntemi kullanılıyor ve hastayı iyi seçtiğiniz takdirde hastanın bulgularını tamamen ortadan kaldırabiliyorsunuz" diye konuştu.

Tedavi sonrası hastanın iyileşme süreci kısalıyor.

Yakma yöntemiyle tedavi olan bir hasta, “Bir buçuk gün hafif bir ağrım sürdü. Bir buçuk gün sonra tamamen iyileşmiş bir şekilde günlük hayatıma devam eder oldum. 3-4 hafta sonra sporuma başladım ve şu günden itibaren herhangi bir bel ağrım, bacak ağrım, kalça ağrım yaptığım sporlara dayalı herhangi bir şikayetim kesinlikle yok" dedi.

TRT Haber

ka_saban

Üye
Üye
Ben de yeni bel fıtığı ameliyatı oldum.. Ancak ben endoskopik yöntemle oldum herkese tavsiye ederim.. Doktorum Ali Güven Yörükoğlu beni ameliyat olduktan 2 saat sonra yürümeye başlattı.. Ameliyat öncesi sağ ayağımı yerinden kaldıramıyordum ama şimdi endoskopik olduğum için ameliyat sonrası ağrılarım bile yok.. Size tavsiyem ameliyat olurken çok araştırın, endoskopik yöntemle yapıyorum deyip microcerrahi yapan onlarca doktor var.. Türkiye'de Endoskopik olarak bir kaç kişi yapıyor sadece bilginiz olsun.. Geçmiş olsun..

Tekerlekli Sandalye