Ampute Futbol Süper Ligi Başlıyor

gülümse_hayata

Üye
Üye
10 takımın mücadele edeceği Süper Lig’in ilk maçı 30 Ekim Pazar günü saat 12.30’da Konya Engelliler Gücü-Şahinbey takımları arasında Selçuklu Sahası'nda oynanacak.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Ampute Futbol Süper Ligi 30 Ekim Pazar günü yapılacak müsabakalarla start alıyor.

138402.jpg

10 takımın mücadele edeceği Süper Lig’in ilk maçı 30 Ekim Pazar günü saat 12.30’da Konya Engelliler Gücü– Şahinbey takımları arasında Selçuklu Sahası'nda oynanacak Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Ampute Futbol Süper Ligi 30 Ekim Pazar günü yapılacak müsabakalarla start alıyor.

Haftanın ilk maçında Konya Engelliler Gücü, Gaziantep temsilcisi Şahinbey Belediye’yi ağırlayacak. Selçuklu Belediyesi Sentetik Saha’da oynanacak karşılaşma 12:30’da başlayacak.

İlk hafta diğer karşılaşmalar ise şöyle;

Antalya Asat Gençlik - İstanbul Yeditepe

Eng. TSK Reh. Merkezi Eng.– Anadolu Erciyes Eng.

Pendik Engelliler - İstanbul Özürlüler

Osmanlı Spor Eng. – Kayseri Melikgazi Belediyesi Bed.Eng.

Başkan İzzet Soydabircan: Tüm Konyalı futbolseverleri maçımıza davet ediyoruz

Konya Engelliler Gücü Spor Kulübü Başkanı İzzet Soydabircan, 2016 – 2017 Ampute Futbol Sezonu’nun tüm camiaya hayırlı olmasını diledi. İyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini, sezon öncesinde mevcut kadrolarını koruduklarını belirten Soydabircan, takviye olarak takıma çok kalite 2 oyuncu ve 1 kaleci transfer ettiklerini açıkladı.

Soydabircan şöyle konuştu: "Bu sezon çok çekişmeli, dengelerin her yöne değişebileceği bir lig olacağını düşünüyorum. Hedefimiz yine üst sıralarda yer almak. Mücadeleci bir takım oluşturduk. Sezona iyi başlayacağımızı düşünüyorum. Bu sezon da tempolu, atak futbol oynayan ve kimseden çekinmeyen bir takım olacağız. Bu vesile ile yapacağımız ilk maça tüm Konyalı futbolseverleri davet ediyoruz.”

Elmas Eğitim Kurumları ile farkındalık çalışması

Konya Engelliler Gücü Spor Kulübü ile Elmas Eğitim Kurumları arasında sosyal sorumluluk çalışmaları çerçevesinde farkındalık oluşturmak ve engelli-engelsiz kaynaşması ile engelli sporlarına bakış açısı temalı ortak bir çalışma yapılacak. 03/11/2016 Perşembe günü saat 14:00 de okul kompleksinde yapılacak ve öğrencilere çeşitli hediyelerin de verileceği söyleşi programı öncesi bir de gösteri maçı yapılacak.

maclarizle

Üye
Üye
ampute futbol milli takımımız bu sene ve önceki senelerde vermiş olduğu üstün başarıdan ötürü teşekkür ediyorum kendilerine

Elifildem

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar sporun bedensel engelli bireylerde psikolojik sağlığa etkisini göstermek için bir araştırma yapmaktayım

Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans öğrencisiyim. Tez kapsamında Dr. Ögr. Üyesi Doruk Uysal Irak danışmanlığında yürüttüğüm araştırmam için 18-50 yaş arası bedensel engelli (sporcu olan ve olmayan) katılımcılara ihtiyaç duymaktayım.
Çalışmaya katılım tamamen gönüllülük temeline dayanmaktadır. Yaklaşık 15-20 dakika süren araştırma anketinin linki aşağıda yer almaktadır.
Katılımınız ve desteğiniz için çok teşekkür ederim. Elif İldem. https://docs.google.com/forms/d/e/1...bL53dvXmiMv_nve-jQnXDP-g/viewform?usp=sf_link

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye