Ampute futbol süper ligi

gülümse_hayata

Üye
Üye
1893.jpg

ANTALYA (İHA) - Ampute Futbol Süper Ligi'nde Antalya Bedensel Engelliler Spor Kulübü, İstanbul Özürlüler Spor Kulübü maçı 2-2'lik berbaerlikle sona erdi.
Ampute Futbol Süper Ligi'nin 6. haftasında, Antalya Bedensel Engelliler Spor Kulübü, İstanbul Özürlüler Spor Kulübü, Antalya Zeytinköy Spor Kompleksi'nde karşı karşıya geldi. Büyük mücadele ile geçen maçın ilk yarısı ev sahibi ekip Antalya Bedensel Engelliler Spor Kulübü'nün 2-1'lik üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarıda baskısını arttıran konuk ekip 1 gol bulsa da karşılaşma 2-2'lik skorla tamamlandı. İki takımda bu sezon ilk kez berabere kalırken puanlarını da 10'a çıkardılar.
Haftaya, Antalya Engelliler Spor Kulübü, Kayseri Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü'nü konuk ederken, İstanbul Özürlüler Spor Kulübü, evinde Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü'nü ağırlayacak.

KAYNAK

gülümse_hayata

Üye
Üye
Ampute futbol liginde bugün

MALATYA - Ampute Futbol Ligi'nde Malatya Bedensel Engelliler Ampute Takımı, Malatya Ayyıldız Ampute Takımı'nı 4-2 mağlup etti.

imagedownloadf.jpg

MALATYA BEDENSEL ENGELLİLER - MALATYA AYYILDIZ AMPUTE: 4-2

İnönü Üniversitesi'nde oynanan karşılaşmayı Sadık Öztürk, Melih Yosunkaya ve Miraç Nizamoğlu hakem triyosu yönetti.
Karşılaşmanın ilk yarısına iyi başlayan Malatya Bedensel Engelliler Spor Kulübü, Gazi'nin 1,4 ve 10'cu dakikalarda attığı gollerle 3-0 öne geçti.

Ayyıldız Ampute karşılaşmanın 14. dakikasında Muhammet Şahin ile bulduğu golle durumu 3-1'e getirdi. Maçın ilk yarısının son dakikasında ise kısa süreli bir tartışma yaşandı. Tartışma sonrası Ayyıldız Ampute takımında kaleci Ali yedek kulübesinde direkt kırmızı kart görürken, Mehmet Dönmez çift sarı karttan oyun dışında kaldı.

Malatya Bedensel Engelliler'de
ise, Selahattin ve Gazi direkt kırmızı kart görerek oyun dışında kaldı.
Maçın ikinci yarısında takımlar sahaya eksik çıktı. Malatya Bedensel Engelliler, 31. dakikada Nurettin ile bulduğu golle durumu 4-1'e getirirken, Ayyıldız Ampute 32. dakikada Ali Molon'un attığı golle durumu 4-2 yaptı.

Karşılaşmanın son dakikalarında Ayyıldız Ampute takımı geliştirdiği ataklardan golü bulamayınca karşılaşma 4-2 Malatya Bedensel Engelliler Ampute takımının üstünlüğüyle sona erdi.

"TATSIZ OLAYLAR MORALİMİZİ ETKİLEDİ"
Karşılaşma sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Ayyıldız Ampute Takım Kaptanı Ali Molon, "Bu maça iyi hazırlanmıştık. Malatya'nın iki kardeş takımının karşı karşıya geldiği bir derbi mücadelesi oldu. Herkesin gözü de bu maçın üzerindeydi. Yeneceğimizi tahmin ediyorduk ama olmadı. Maçta bazı tatsız olaylar da çıktı. O da bizim moralimizi etkiledi. İkinci yarıya iyi başladık. Ama istediğimiz golleri bulamadık" dedi.

Malatya Bedensel Engelliler Spor Kulübünün oyuncusu Selahattin ise, "Bir arkadaşımıza ilk yarının son dakikalarında bir faul yapıldı. Maç içerisinde bunlar olabilir. Ama dışardan yedek kulübesinden müdahale olunca ve gazilere küfür edilince ben çok üzüldüm. Ben de müdahale ettim.

Şu ana kadar sarı kartım bile yoktu. İlk kez direkt kırmızı kart gördüm. Bana karşı rakibim ne derse desin bir şey demem. Ama dışarıdaki bir insan neden gelip karışıyor? Adam girmiş bir de arkadaşımızın üzerine yürüyor. Zaten o
arkadaşımız değnekli" görüşünü savundu.

Maça iyi başladıklarını belirten tecrübeli oyuncu, "İyi başladık ve oyunun başlarında da golleri bulduk. Kazandık, mutluyuz" diye konuştu.
Malatya Bedensel Engelliler Spor Kulübü'nün 3 golüne imza atan Gazi Öztop ise, "Derbi niteliğinde bir maç oynadık.

Hafta boyunca bu maça kenetlenmiştik. İyi bir maç çıkardık. İlk yarı maç seyrindeydi. Yalnız ilk yarının sonunda çıkan tatsızlıklar maçı gölgeledi. Olmaması gereken şeylerdi. Bir şahsın kalkıp da bu vatan için bacağını feda etmiş gazilere küfretmesi çok yanlış.

Ben bu bacağımı, namusum ve ülkemizin geleceği için vermişim. Dolayısıyla edilen küfür yanlıştı. Benim de ağzımdan kötü sözler
çıktı. Bunun için herkesten özür dilerim" dedi.

malatyaguncel

gülümse_hayata

Üye
Üye
Ampute Futbol Takımı liderliğini koruyor

VALOYWPGAQKKLMIJLOFQ.jpg

YENİMAHALLE Belediyesi Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı, sahasında ağırladığı Medical Park Samsun Engelliler Gücü Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı’nı sekiz golle geçerek haftalardır aldığı farklı skorlara bir yenisini daha ekledi.

Batıkent Semt Sahası’nda gerçekleşen karşılaşmada Yenimahalle Belediyesi konuk ekibi 8-0 yenerek, rakipleriyle arasındaki puan farkını korudu. Mücadelenin gollerini İsmail Temiz, Adem Püskül, Mehmet Yünsur, Fatih Şentürk ve Rahmi Özcan attı. Bu skorla birlikte Yenimahalle Belediyesi attığı 29 gol ve topladığı 18 puanla 6’ncı hafta sonunda da liderliği kimseye kaptırmadı.Karşılaşmanın son beş dakikasında Yenimahalle Belediyesi adına oyuna giren sahanın en genç futbolcusu Umutcan oynadığı futbol ve gösterdiği mücadele ile ayakta alkışlandı. Karşılaşma sonunda Kulüp Başkanı Şenol Balaban 12 yaşındaki Umutcan’ı tebrik ederek, “Umutcan’ın bu hırsının, bu azminin kendini umutsuzluk içerisinde eve kapatan engelli yavrularımıza örnek olmasını diliyorum” dedi

Hürriyet

gülümse_hayata

Üye
Üye
Antalya'nın Ampute Yıldızları Tam Gaz

Türkiye Ampute Futbol Süper Ligi'nde mücadele eden Antalya Bedensel Engelliler Ampute Futbol Kulübü oyuncuları, yeni sezona haftada 4 gün antrenman yaparak hazırlanıyor.

Dönemin valisi Alaaddin Yüksel zamanında yaptırılan, Türkiye'nin ilk ve tek ampute futbol sahasında çalışmalarını sürdüren Antalya Bedensel Engelliler Ampute Futbol Takımı'nı antrenör Tahir Güven çalıştırıyor. Antalya'nın ampute yıldızları, haftanın dört günü kendilerine ayrılan futbol sahasında yeni sezona hazırlanıyor.

Rusya'da düzenlenecek Ampute Futbol Dünya Şampiyonası nedeniyle ertelenen ve ekim ayının son veya kasım ayının ilk haftasında başlaması hedeflenen Süper Lig maçları öncesinde, yeni katılan futbolcularla güçlenen Antalya ekibinin çok istekli ve hırslı olduğu gözleniyor.

Antrenör Tahir Güven, AA muhabirine yaptığı açıklamada, önceki yıllarda belirledikleri hedeflere ulaştıklarını, bu sezonu da ilk 5'te bitirmeyi amaçladıklarını kaydetti. Takımda yaşları 11 ile 37 arasında değişen 14 futbolcu bulunduğunu, bunlar arasında yaşları 11 ve 15 olan iki futbolcunun bu sezon takıma dahil olduklarını anlatan Güven, yeni oyuncuların takıma uyumu için çalıştıklarını ifade etti.

Haftada 4 gün antrenman yaptıklarını belirten Tahir Güven, takımda herkesin gönüllülük esasıyla hareket ettiğine dikkati çekti.

Futbolcularının gelişimi ve kazandıkları başarıların tüm yorgunluğunu aldığına değinen Güven, “Tüm ampute kardeşlerimizi bu sahaya bekliyoruz. Hayattan kopmasınlar. Evlatlarımız da ailelerimiz de sahamıza gelmekten çekinmesinler” dedi.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Ampute Futbol Süper Ligi'nde Derbinin Galibi Yenimahalle Belediyesi

Ampute Futbol Süper Ligi'nde sonucu merakla beklenen Ankara Yenimahalle Belediyesi, Karagücü derbisinin galibi Yenimahalle Belediyesi oldu. Ampute Futbol Süper Ligi'nin 4'üncü haftasında futbolseverler uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir derbi karşılaşmasına şahit oldu.

Yenimahalle Belediyesi Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı, haftanın maçında sahasında ağırladığı Karagücü Ampute Futbol Takımı'nı 2-1 yenerek rakibiyle puan farkını 3'e çıkardı.

Süper Ligi son 3 sezondur ezeli rakibi Karagücü'nün önünde bitiren Yenimahalle Belediyesi, aldığı skorla rakibinin liderlik umutlarını da bitirdi.Yenimahalle Belediyesi Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Batıkent Tesisleri'nde oynanan karşılaşmanın hemen başında Fatih'in ayağından bulduğu golle öne geçen ev sahibi takım, 25'inci dakikada Kargücü'nden Osman'ın attığı gole engel olamadı. İkinci devrenin başlamasıyla birlikte oyunun hakimiyetini ele alan ve sayısız gol fırsatını cömertçe harcayan belediye, gol krallığında iddialı oyuncusu Rahmi'nin akıl dolu golüyle maçı kazanarak 4 hafta sonunda fire vermeden yoluna devam etti.

MAÇA YOĞUN İLGİ

Seyircinin yoğun ilgi gösterdiği karşılaşmayı Yenimahalle Belediyesi Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Şenol Balaban, eşi Ayfer Balaban, Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Aras, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, Yönetim Kurulu Üyeleri Vedat Soylu, Bülent Yağar ve belediye meclis üyeleri izledi.

Karşılaşma sonunda futbolcularını tebrik ederek sevinçlerine ortak olan Kulüp Başkanı Şenol Balaban, "Bugün burada bizleri sevince boğan futbolcularımı tebrik ediyorum. Bizleri ve kendilerine inananları mahcup etmediler. Onlar bugün aldıkları skorla zirvenin mutlak hakimi olduklarını herkese gösterdiler ve derbiye yakışır bir mücadele sergilediler" dedi.

Tekerlekli Sandalye