Anamur engelliler ve hizmetleri hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı

gülümse_hayata

Üye
Üye
Geçtiğimiz günlerde Mersin Sosyal İl müdürü Anamur’a gelerek il genelindeki engelliler ve hizmetleri hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı.
Toplantıya Anamur Kaymakamı Aksak,Milli Eğitim müdürü Aziz Dağıstan,bazı resmi kurum müdürleri, mahalle muhtarları ve okul müdürleri ile ANED başkanı Hikmet Narcı da katıldı..

Katılımcılar İl Sosyal hizmetler müdürü tarafından iyi de bilgilendirildiler.
Ve kurum içinde engelliler için çalışan personele de teşekkür plaketi verildi..
Buraya kadar her şey normal gibi görünse de aslında bu toplantıda bir anormallik oldu..
Çünkü bu toplantının davetini Kaymakamlık ya da Milli Eğitim Müdürlüğü değil AK Parti ilçe teşkilatı yaptı.

Yani resmi bir kurumun toplantısına hükümetin partisi ev sahipliği yaptı..
Şimdi diyeceksiniz ki…ne AK Partisi kel alaka değil mi.. öyle değil işte..
İl Sosyal Hizmetler müdürünün bilgilendirme toplantısına AK Parti tarafından çağrı yapıldı.

Bu önemli toplantıya çağrıyı Kaymakam Aksak yada Milli Eğitim müdürü Dağıstan’ın yapması daha şık olmaz mıydı,hatta şıklığı bir tarafa bırakalım,doğrusu bu değil miydi?.
Yazıyı okuyanlar” aman sende geçmiş- gitmiş diyeceksiniz “biliyorum ama en azından bundan sonra resmi kurumların yapacağı toplantılara siyaset bulaştırılmamış olur bu yazı ile birlikte diye umuyorum.

Öğretmen evinde yapılan toplantı amacına ulaşmış olabilir, ama Anamur’da plaket töreni yapılıyorsa da…

Belediye başkanları ve en önemlisi engelli çocuklarımızı, kardeşlerimizi ilk gören kişiler olarak RAM müdürünün davet edilip, edilmemesi yâda yapılan toplantıda olup olmaması benim için önemli.

Anamur’da engellilere sahip çıkma konusunda şimdiye kadar atılmamış adımı atan belediye başkanı Mehmet Türe de bu toplantıya davet edilmeliydi..
Hatta bir teşekkür plaketi de verilmeliydi..
Olmaz mı?

İstenirse pekala verilirdi..
Anamur’da hiçbir yetkili şimdiye değin Engellilerin aynı çatı altında bir araya gelmelerini sağlayıcı hiçbir girişimde bulunmamış..
Başkan Türe Engellilerin ve Ailelerinin birbirleriyle kaynaşması için ANED’in kurulmasında öncülük ederek, Derneğin kurulmasının ardından desteğini düne kadar da sürdürdü...

Umarım devamda eder..
Birçok Engelli vatandaşımızı evlerinde ziyaret ederek başlarını okşadı,gönüllerini aldı..
Hatta aileleri tarafından evden çıkarılmayan bazı engelliler ANED sayesinde sokağa çıkar oldu..

Olabilir” Resmi bir kurum bu toplantıyı yaptı diyerek Belediye başkanı MHP’li biz yaptıklarını görüyoruz ama siyaseten alkışlayamayız” diyebilirsiniz..
Bu görüşünüze saygı duyarım..

Ancak resmi bir kurumun toplantısına çağrı bir siyasi parti tarafından yapılıyorsa zaten bu toplantının içi dışı siyaset kokmadı mı sizce de..
Yapılan iyi hizmetleri siyaseten de olsa görmezden gelmenin, inkar etmekle ne farkı kaldı Allah aşkına..

Yada bu tür görmezliklerin Anamur’a ne gibi bir katkısı oluyor..
Birçok konuda Başkan Türe’yi eleştirebilirsiniz, ancak Engellileri sahiplenme konusunda Anamur’da teşekkür plaketini ilk hak eden adamın Türe olduğunu aslında sizlerde herkes gibi biliyorsunuz..
Sağlık olsun ne diyeyim..
Belge olmasa da beyinlerde takdir edilmek de önemli..
Engelsiz ve siyaset dışı günlerde..
Sevgiyle kalın..

KAYNAK

Tekerlekli Sandalye