Anjiyo oldum. Erken emekli olur muyum?

nillg65

SMS Activated
arkadaşlar ben 2kez bypass geçirdim. plastik damar takıldı. engelli raporu aldım ama hala sonuç gelmedi. bu bekleme işi çok zor. damarlarda tekrar tıkanıklık var. yine anju olucam.. devletin bana raporun sonucunu gönderene kadar ölmeyiz inşallah. ayrıca ben 1985 işe girdim. sonra ara boşluklarım oldu. şuan 2960 iş günüm ve bir dogumum var. %55 raporum la emekli olurmuyum acaba..dogumu ödeyip emekli olabilirmiyim . bilgi sahibi olanlar yazarsa sevinirim...

Rapor oranınızı %55 olarak kabul edersek 15 yıl sigortalılık süresi ve 3600 günle kademeli engelli erken emekliliğinden faydalanırsınız. An itibariyle hizmet yılınız dolmuş ancak primlerinizde eksiklik var. Eksik primleri doğum borçlanması yaparak kapatırsanız eken emekli olursunuz. Doğum borçlanmasından sonra yine eksik piriminiz olursa onlarıda dışardan prim yatırarak kapatabilirsiniz.

çok teşekkürler. bir sorum daha olacak. raporumu hastaneden alalı 3 hafta oldu ama iş yerime hala bir yazı gelmedi. uzun sürer mi bu işlem acaba..

halil bey ben %67 ömürboyu rapor aldım.. 163 e 31 madde diyor. vergi indirimi sanrım. ben bu raporla nelerden yararlanabilirim. cevaplarsanız sevinirim

Geri