Ankara büyükşehir aile yaşam merkezinden ilk izlenimlerim...

Sırf merak ettiğim için soruyorum. O yaşam merkezi kaç yıldır faal ve o tuvalet kaç yıldır öyle imiş ve o yaşam merkezinde ki engelliler şimdiye kadar neden tutunma barının yanlış olduğunu ilgililere bildirmemişler?

güzel bir soru.. inan bende merak ettim.. cevabı sabırsızlıkla bekliyoruz :)

Bana söylenen üç yıldır kimseden şikayet gelmediğini söylediler. Şaşırdılar. Bende ayağınızı kullanmadan sandalyeye oturup bi deneyin o zaman dedim :) Anladığım kadarıyla tekerlekli sandalyede olan erkekler kullanmamış. Bayan engelliler tuvaletine baktılar benim tarif ettiğim gibi yapılmış orası....

Bende ayağınızı kullanmadan sandalyeye oturup bi deneyin o zaman dedim.. harikasın :)

tekerlekli sandalye de kadın/erkek farketmiyor ki..!
kadınlar tuvaletini doğru yapıpta, erkekler tuvaletini niye yanlış yaparlar anlaşılır gibi değil..?! (!)

Tuvaleti o şekilde yapan kişilerin hataları var elbette. Belki yaşam merkezi yetkilileride engelli tuvaletinin hangi standartlarda yapılması gerektiğini bilmiyordur. Ama yıllardır oraya gidip gelen yüzlerce engelliden bir allahın kuluda çıkıp 'yahu bu tuvaleti kullanamıyoruz' dememiş bunu anlamakta zorlanıyorum doğrusu.

Belki yaşam merkezi yetkilileride engelli tuvaletinin hangi standartlarda yapılması gerektiğini bilmiyordur.

bilmesi gerekir............di..!!!

Mutlaka bilmeleri gerekirdi tabiki. Ama benim söylemeye çalıştığım şey, birazda biz engelliler yapılan işlerdeki eksiklerin üzerine gitmeliyiz. Yani burdaki örnek ortada 3 yıldır yanlış yerde olan tutunma barı için bir allahın kuluda çıkıp bu tutunma barının yeri yanlış dememiş. Öylecede kalmış. Ama biri çıkıp bunu söyleyincede gereken yapılmış. Yani sadece oturup şikayet etmekle bitmiyor. Birazda bizim elimizi taşımızın altına koymamız lazım. Tamam normal koşullarda işleyen bir yapımız olsaydı bu işler için bizim bir şey yapmamıza gerek kalmazdı ama işte burası Türkiye illa ittirecen.

birazda biz engelliler yapılan işlerdeki eksiklerin üzerine gitmeliyiz.

tabi ki..........bizim için yapılan işlerin eksikliklerinde susmamalıyız.. yetkilileri uyarmalıyız...........ama bize yapılan haksızlıklar bazen öyle zorumuza gidiyor ki, susarak bir şeyler anlatmaya çalışıyoruz.. ''susmak en güzel cevap..'' misali.......anlayana tabi ki..!!!

Tamam normal koşullarda işleyen bir yapımız olsaydı bu işler için bizim bir şey yapmamıza gerek kalmazdı ama işte burası Türkiye illa ittirecen.

katılıyorum :)

Arkadaşlar aile yaşam merkezinin tuvaleti tadilattaydı. Tadilat bitti. Ve şok!!!! Eski yanlış yere gene tutunma barını monte etmişler. Allah için bi ne denir bu işe?????

20130110210.jpg

İskender abi, Belediyelerin verdikleri sanatsal etkinlikler alt seviyede...Veriyorlar güzel ama yetersiz olarak veriyorlar...

Tuvalette vay Yurdumun Belediyecileri dedirtecek cinsten...

Var mı böyle şey? Ben düzeltirdim zahmetle. Sen tekrar eski yanlış haline geri döndür. Ben şunu anladım ki engelliler özenle düşünülmüyor. Herşey göstermelik. Tutunma barı var mı var, gerisi hikaye. Kullanışlı mı diye bakan yok????

Sevgili Arkadaşım,

Haklı mücadelende çok çok yol almışsın ama senin verdiğin mücadelenin farkına varamayan sayın engelli yetkililere diyecek söz bulamıyorum doğrusu :( Nerde bu devlet nerede bu engelli yetkililer diyesim geliyor ..wc gibi en önemli ihtiyacımızı bile engelsizce karşılamamızı sağlayamayan güzel yurdumun güzel insanları :) elbet bir gün ama mutlaka doğru yolu bulacaklar sen yeter ki yılma arkadaşım!

Şairanemin dediği gibi güzel Türkçemin güzel kelimelerinden biri TUTUNAMAMA barı :) gülmem geldi kusura bakma ama arkandayım sonuna kadar VAZGEÇMEK YOK !

Sevgilerimle,

Geri