Ankara hangi tabloya göre oran veriyor

mesen

Üye
Üye
Arkdaşlar Merhaba
Size bir sorum olacak Ankara yüksek sağlık kurumu bir arkadaşa hipertansiyondan %8 oran vermiş normal özürlü oran cetveline göre şu şekilde oranlar var böyle bir şey yapması doğalmı haksızlık değilmi %8 oranı nasıl bulmuş
HİPERTANSİYON
Klas 1:
Antihipertansif tedavi kullanan ve komplikasyonu olamayan kişiler 10
Klas 2:
Kişi antihipertansif tedavi alıyor ve aşağıdakilerden birisi varsa 20
1. Proteinüri d) Hipertansif retinopati (Gunn belirtileri)
2. Hipertansif serebrovasküler hastalık e) Sol ventrikül hipertrofisi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bağlayıcı olan sakatlık oranı cetvelidir. O cetvele göre oran belirleenir. Eğer hakısızlık yapıldığına inanıyorsanız itiraz edebilirsiniz.

mesen

Üye
Üye
itirazı nereye yapmamız gerekiyor benim oranımı hastane düşürmedi maliye merkez sağlık kurumu düşürdü Birde maliyeden benim gönderdiğim%42 lik raporumun üzerine raporumu geri göndermişler sadece rapor üzerine %38 yazılmış o kadar hangi hastalıktan bu oranı düşürdüler belli bile değil bunu nasıl öğrencez

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi indirimi için başvurdunuz, hastane %42 oranında rapor verdi ama ankara bu oranı %38 e düşürdü doğrumu?

mesen

Üye
Üye
evet doğru itiraz edeceğim vergi dairesine itirazımı yaptım ama genelde yeniden hastaneye gönderiyorlarmış benim anlamak istediğim benim oranlarım özürlülük oran cetveline göre verildi maliye merkez sağlık kurulunun nereden nasıl bir oran kırdığını anlamış değilim forumda gördüm merkez sağlık kurulu hipertansiyona %8 oran verdiğini Hipertansiyona %8 verme yetkisi omadığını yorumsuz %10 vermesi gerektiği açık ve net bir şekilde belli. Hatta bununla ilgili BİMER yazı gönderdim bu oranlar hangi cetvele göre veriliyor ve bu oran üzerinde değişiklik yapma yetkisi olup olmadığın sordum bakalım nasıl bir cevap gelecek gene ankara merkez sağlık kuruluna itiraz dilekçemi yazarken sabit olan oranları ve hastalıklarımı tek tek verilmesi gerekn oranları yazdım ve hakkım olan sakatlık indirimim verilmesi istedim tabi gene bildiklerini okuyacaklar o şüphesis ellerinden gelen eziyeti yapacakalar mahkemeye gidersem kazanacağım biliyorum ama çok meşagatli bir iş mahkeme süreci 3 yıla yakın sürüyor ben bu indirim almış olsam 10 ay sonra emekliyim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Zaten vergi indirimi başvurusunda hastanenin verdiği oran geçerlidir diye verilmiş bir mahkeme kararı var. Bu kararı emsal göstererek kazanırsınız ama sizinde dediğiniz gibi uğraşmak mesele. Açıkcası ben Ankara'dakilerin işgüzarlığını anlamakta ciddi manada zorlanıyorum.

mesen

Üye
Üye
Biraz sonra raporun scaner geçirip buraya koyayım bakın inanamayacaksınız her şey açık ortada cetvel ortada neye göere düşürüyor neden düşürüyor ben bir türlü mana veremedim hatda 2005 yılında gene vergi indirimi için başvuruda bulunmuştum sadece ortapedi engelim için %26 vermişti ankara ve ben tabloya göre olduğu için hiç sesimi dahi çıkarmadım ve vergi inrimini unutmuştum normal emekli olmaya hazırlanıyordum geçen yıl hipertansiyon ve behçet hastalığı tanısı kondu behçet için %10 verildi hipertansiyon için %10 verildi el başparmağım için %23 işaret parmağım içinde mf eklem için %4 dif eklem içinde %4 oran verdi hastane toplamı %42 yaptı vergi indirimi için başvuruda bulundum 2013 mayıs ayı için emeklilik planları yapmaya başlamaıştım ama malesef hepsi suya düşürdüler gerekçesini dahi bilmiyorum behçet,tansiyon,ve başparmak oranları cetvelde açık ve net bir şekilde belli sadece işaret parmağıma verilen oran sıkıntı yaratacağını düşünüyorum ama işaret parmağıma olmadan diğer üçünü topluyorum baltazard ile %38 yapıyor bundanda şu çıkıyor işaret parmağıma oran verilmemiş parmağım hiç kullanamıyorum filimde göreceksiniz buna nasıl oran verilmez ben anlamıyorum
elfilmi.emf.jpg

mesen

Üye
Üye
Ankaraya %42 ile gidip ankaradan %38 düşürülmüş hali

maliye.jpg

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Halil Kardeş,

Aynen sana katılıyorum ve benim bugüne kadar gördüğüm hiç bir vergi indirimi hastanenin verdiği oranla uyuşmuyor. Bence hastaneden alınan raporun yüksek olmasında fayda var çünkü :) Ankara'daki işgüzarlar ( beyin engelliler ) yüksek oranlı raporu ne kadar da kırpsalar sonuç % 40 ın altına inemeyecektir:) sanki kendilerinin ne çıkarı var bu işle onu anlayamıyorum ama amaç engelliye zulumse bu konuda inan hakkını veriyorlar ! tebrik etmek lazım insanlıklarından dolayı !

velican81

Üye
Üye
2002 de geçici işte çalışıyordum. O zaman başvurdum maliyeye %40 olan raporum 15'e düştü. İşten çıktım. Engelli maaşına başvurdum bu sefer 20 verdi Mersin devlet hastanesi.

mesen

Üye
Üye
hakkım olmayan hiç bir şeyi istemiyorum hakkım %39 olsun razıyım Göz göre göre bu şekilde düşürmeleri kabul edilebilir değil Ve bu kararı veren kişilere hakkımı helal etmiyorum

mesen

Üye
Üye
evet ettim hemde heryere BİMER şikayet ettim neye göre düşürülüyor hangi oran cetveli kullanıyor diye bilgi istedim belki 20 tane milletvekilne mesaj yazdım aile bakanına maliye bakanına hiç birinden cevap gelmedi beni gene hastaneye gönderecek gene sonuç aynı onların verecekleri sonuç gene aynı insanları bezdirmek istiyorlar burunlarından nasıl getiririz diye uğraşıyorlar her şey ortada hata desek böyle bir hata olmaz resmen hak yiyorlar arkadaşalrın dediği gibi oranı fazla alacaksın düşürülse bile 3-5 puan 40 altına inmiyecek sahtekarlığa zorluyorlar ama ben yapmadım yapamamda haram olur herkezin hakkı olur

İsen Buga

Üye
Üye
sadece İl sağlık Müdürlüğüne itiraz edebilirsin.. ... tarih ... sayılı raporu itiraz ediyorum. Yeniden muayene edilmesi konusunda hakem hastanenin tayin yapılması neticenin tarafima bildirilmesi gibi... diğer birimler senin raporunu ne yapsın?

mesen

Üye
Üye
İl sağlık müdürülüğü senin raporunu bizim hatanemiz düşürmemişki Maliye merkez sağlık kuruluna itiraz edeceksin diyor

Tekerlekli Sandalye