Ankara'da otobüslerin (egoların) engelliler için ücretsiz olması için lütfen destek

emre06x

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar engelli olan veya olmayan ankarada yaşayan veya yaşamayan tüm arkdaşlarım lütfen aşağıdaki adrese

http://www.ankara.bel.tr/AbbSayfalari/Baskan/Baskana_mesaj.aspx

% 40 ve üzeri engellilere otobüslerin (egoların) ücretsiz olmasını talep eden e-posta gönderebilirsiniz.

Allah razı olsun...

yapan arkdaşlar gönderdim diye bir onay mesajı yazarlarsa burdan katılımın ne kadar olduğunu görebiliriz.bu konuyu bir kaç siteye açtım herkes destek verirse başarı elde ederiz inşallah..

sağlıcakla kalın...

Gönderilecek metin:

Merhaba, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait tüm toplu taşım araçlarının sakatlık oranı %40 ve üzeri olan vatandaşlarımız için "ücretsiz olmasını" talep etmekteyiz.

Türkiye'de bazı büyükşehir belediyelerinde toplu taşım araçlarının engellilere ücretsiz hizmet verdiği düşünülürse Ankara'da böyle bir uygulamanın olmayışı büyük bir eksikliktir. Bu konuda yaşanan mağduriyetleri gidererek bir an önce gereğini yapmanızı arz ederim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Vermiş oldugunuz link çalışmıyor kontrol edermisiniz lütfen

F

Fırtına

Guest
merhaba emre,

mesaj gönderdim.. dilerim talebimiz kabul edilir..

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
işlem tanamdır. Bu türden talepleri sürekli ilgili birimlere iletmeliyiz ki yetkililer sorunun çözümünün bir an önce icabına baksın. Durmadan usanmadan bıkmadannn...

F

Fırtına

Guest
sağlık teknikeri,
çok haklısın.. susmamalıyız..

isteklerimizi/ihtiyaçlarımızı/sorunlarımızı ilgili birimlere iletmeliyiz.. dediğin gibi; ''bıkmadan/usanmadan/durmadan..'' ısrarla..!!!

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Gönderdim. Ayrıca ilk mesaja "nasıl bir e-posta atmalıyım" diye düşünenlere kolaylık olsun diye örnek bir metin hazırladım. Dileyen o metni yollayabilir.

volkqn

Üye
Üye
BENDE yolladım . emre karDes . istanbulda var . ankrada neden yok ki.
aklıma geldıkce yolluyorum ben .

gaggoş-yavuz

Üye
Üye
umarım butur uygulamar tum yurtta uygulamaya gecer.

KARDELEN

Üye
Üye
Ben ankarada engelliler için yaşadıgımız semtlere bizler uygun otobüsler cıkmasını çok isdiyom inş bu konuda belediyeler bizi görürde bunu en kısa sürede uygular biraz olsun arada bizde kendimiz cıkalım alışverişimizi yapar gezer arkadaşlarımızla görüşür bizlerinde hakkı inş en kısa zamanda uygulanır şimdiden tşkler yetkililere ..

elif74elif

Üye
Üye
Ben de gönderdim ama bu adamların gözünü para bürüdüğü için sonuç alabileceğimizi pek sanmıyorum yine de denemekten zarar gelmez.

Birey

Üye
Üye
Ben de gönderdim. geç kaldım sanırım konu açılalı epey olmuş.

Birey

Üye
Üye
Haklısın elif, sende yazmasan konuyu görmeyecektim, sayende geçte olsa atabildim.

bugrasafak

Üye
Üye
Arkadaşlar merhabalar bende sizler gibi engelli birey olarak, hak arayışınıza sonuna kadar destek vermeye çalışacağım sizlerle, benimde sizden ricam gönderilen metnin yeniden düzenlenip çünkü benim akülü sandalyem var. Bizlerinde işleri oluyor, gidip gelmek gerekiyor, bunun için mümkünse halk otobüslerinin akülü sandalyemizle rahat bir şekilde inip binebileceğimiz bir rampası olursa bizlerde çok memnun oluruz. Bu konuda da yardımcı olacağınızı biliyorum inşallah...

canan

Üye
Üye
bende gönderdim aynen yazdığınız metni.......

volkqn

Üye
Üye
tekrar yollacam .

Tekerlekli Sandalye