Ankara'da otobüslerin (egoların) engelliler için ücretsiz olması için lütfen destek

merhaba arkadaşlar engelli olan veya olmayan ankarada yaşayan veya yaşamayan tüm arkdaşlarım lütfen aşağıdaki adrese

http://www.ankara.bel.tr/AbbSayfalari/Baskan/Baskana_mesaj.aspx

% 40 ve üzeri engellilere otobüslerin (egoların) ücretsiz olmasını talep eden e-posta gönderebilirsiniz.

Allah razı olsun...

yapan arkdaşlar gönderdim diye bir onay mesajı yazarlarsa burdan katılımın ne kadar olduğunu görebiliriz.bu konuyu bir kaç siteye açtım herkes destek verirse başarı elde ederiz inşallah..

sağlıcakla kalın...

Gönderilecek metin:

Merhaba, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait tüm toplu taşım araçlarının sakatlık oranı %40 ve üzeri olan vatandaşlarımız için "ücretsiz olmasını" talep etmekteyiz.

Türkiye'de bazı büyükşehir belediyelerinde toplu taşım araçlarının engellilere ücretsiz hizmet verdiği düşünülürse Ankara'da böyle bir uygulamanın olmayışı büyük bir eksikliktir. Bu konuda yaşanan mağduriyetleri gidererek bir an önce gereğini yapmanızı arz ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba emre,

mesaj gönderdim.. dilerim talebimiz kabul edilir..

işlem tanamdır. Bu türden talepleri sürekli ilgili birimlere iletmeliyiz ki yetkililer sorunun çözümünün bir an önce icabına baksın. Durmadan usanmadan bıkmadannn...

sağlık teknikeri,
çok haklısın.. susmamalıyız..

isteklerimizi/ihtiyaçlarımızı/sorunlarımızı ilgili birimlere iletmeliyiz.. dediğin gibi; ''bıkmadan/usanmadan/durmadan..'' ısrarla..!!!

Gönderdim. Ayrıca ilk mesaja "nasıl bir e-posta atmalıyım" diye düşünenlere kolaylık olsun diye örnek bir metin hazırladım. Dileyen o metni yollayabilir.

BENDE yolladım . emre karDes . istanbulda var . ankrada neden yok ki.
aklıma geldıkce yolluyorum ben .

Ben ankarada engelliler için yaşadıgımız semtlere bizler uygun otobüsler cıkmasını çok isdiyom inş bu konuda belediyeler bizi görürde bunu en kısa sürede uygular biraz olsun arada bizde kendimiz cıkalım alışverişimizi yapar gezer arkadaşlarımızla görüşür bizlerinde hakkı inş en kısa zamanda uygulanır şimdiden tşkler yetkililere ..

Ben de gönderdim ama bu adamların gözünü para bürüdüğü için sonuç alabileceğimizi pek sanmıyorum yine de denemekten zarar gelmez.

Arkadaşlar merhabalar bende sizler gibi engelli birey olarak, hak arayışınıza sonuna kadar destek vermeye çalışacağım sizlerle, benimde sizden ricam gönderilen metnin yeniden düzenlenip çünkü benim akülü sandalyem var. Bizlerinde işleri oluyor, gidip gelmek gerekiyor, bunun için mümkünse halk otobüslerinin akülü sandalyemizle rahat bir şekilde inip binebileceğimiz bir rampası olursa bizlerde çok memnun oluruz. Bu konuda da yardımcı olacağınızı biliyorum inşallah...

Geri