Ankara'dan onaylanan vergi indirimi gelmeden emeklilik için?

EMEKLİLİK BAŞVURUSU İÇİN illa vergi indirim raporu elinizde olmasımı gerekiyor.mesela ankaradan onaylanmış ama 1-2 ay geçtiği halde daha rapor size ulaşmamış ama ankarayı arıyorsunuz onaylı ve bölgenize göndereli 1-2 ayı geçmiş ama rapor şu anda yok ,sgk ya gidip vergi indirimim var emekli olmak istiyorum desek onlar bilgisyardan onaylanmış vergi işlemine ulaşıp işleminizi yaparlarmı yani onaylı vergi indirimi sgk ya online kayıt oluyormu yoksa onlarada postaylamı gidiyor?

Selam capsi,

Keşke dediğiniz kadar online işlemler gelişmiş olsaydı...üzgünüm henüz o kadar gelişemedik ama umuyorum çok yakında sizin dediğiniz sisteme geçilecek...en azından ümidim var ve asıl olması gereken de o...ama şu an için sistemde böyle kolaylık ve engellinin ömrünü tüketmeyecek bir aşama kaydedilmedi.

Sevgili Arkadaşım, emekli olabilmek adına bunca zaman çalıştınız, emek verdiniz, hakettiniz ve işlemlerinizin su gibi akıp gitmesi için birazcık daha sabıra ihtiyacınız var :) o duyguyu ben de yaşadığım için sizin heyecanınızı çok iyi tahmin edebiliyorum. En sağlıklı yol elinizdeki evrakların tamamlanmasını beklemek olacaktır.

Her şey gönlünüzce olsun dileklerimle,

arkadaşım sana bir sorum olacak sürekli rapor ve vergi indiriminden emekli olan kişiye konturol muayene tarihi verilirmi bazılarına vermişler benim bildigim verilmez bu konuyu atdınlatırmısınız

Geri